Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alól hogyan írjam ki...

Linux alól hogyan írjam ki pendrive-ra a win.10-et?

Figyelt kérdés
Egy HP 245 G8 laptopom van, amelyre szerettem volna tisztán telepíteni egy linux mintet. A probléma a driverekkel van, bluetooth, wifi nincs és nem is lehetséges letölteni. így aztán letötltöttem egy win10 iso-t, de nem tudom mivel írjam ki. A lemezképíróval, ami alapértelmezetten az ubuntu-n van nem írja ki. Unetbootinnal próbáltam elvileg ki is írta, de mégsem tudok vele bootolni. Rufust meg nem bírom linux alatt leszedni.
2021. júl. 21. 10:11
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nem. Igazából a 14-es válaszoló verzióját lehet kipróbálom. Attól tartok ha egy parancs nem úgy fut le, akkor cumi van.
2021. júl. 23. 11:43
 22/28 A kérdező kommentje:

Van ez az ukuu program, elvileg ez tud kernelt forgatni. Szerintetek az megoldást jelentene?


Pc fórumon már kérdeztem egyszer ezt, de ott csak a bunkó, semmitmondó válaszokat kaptam. Az egyik majmot elküldtem a halál f..ra ezért bannoltak. A lényeg, hogy ott azt írták álljak át win-re.

2021. júl. 23. 11:48
 23/28 anonim ***** válasza:
A HWE kernel az Updaterből telepíthető. Fél éve vettem egy új Dell laptopot, és az Ubi 20 az alap kernellel jó pár hardver nem működött. A HWE telepítése után minden jó lett.
2021. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Linux alól hogyan írjam ki pendrive-ra a win.10-et?"


Az érthetetlen hogy mit vacakolsz Linux driverekkel terminállal ha Windows10-et akarsz telepíteni????

2021. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem szeretnék win-t telepíteni! Vettem egy laptopot, telepítettem tisztán egy ubuntu 20.04-et. Persze én is hibás voltam, mert már a bootolás alatt is láttam, hogy valami nem kóser a wifivel, sem a Bluetooth-al. Ennek ellenére tisztán felraktam, gondoltam majd telepítés közben úgy is megoldodik. Nem így lett, sem wifi-sem bluetooth, nincs illesztoprogram. Illetve felajanl egyet, de hiába telepítette maradt minden a régiben.



Erre hívtam az ügyfélszolgalatot. Azt mondták linuxot nem támogat, jó pc fórum. Ott kioktattak, hogy nem lehet mert a kernel valami.. lényeg álljak vissza win-re. Rendben, de ugye ubi alól rufust nem tudtam elérni. Ezért írtam ki a kérdést, hogy mivel csináljak indito pendriveot.


WoeUSB-vel kiírtam nem bootol. Közben itt írják, hogy mégiscsak van esély Linuxot használni csak egy kicsit ugykodni kell vele. Megprobalom

ha nem lesz jó, akkor könyvtár leulok egy géphez csinálok win alól egy indító pendrivot és felrakom a win-t.


Azért a HWE kerneles cuccot még kiprobalom hátha jó lesz.

2021. júl. 23. 17:44
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 23. 17:45
 27/28 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan kell Linux alatt win10 boot telepítő pendriveot gyártani azt már a #2. válaszoló megírta neked.

a HP szabványtalan hardverére milyen csoda kell a linux driverezéséhez az már jó kérdés. De köszi a megerősítést, ezután is kerülni fogom e márkát.. :)

2021. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Megnéztem a HWE kernelt, felraktam. Kernel: 5.8.0-63-generic a jelenlegi kernel, szerintem erre frissült de maradt minden a régiben. Átállok win-re.
2021. júl. 23. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!