Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a leglacsonyabb rendsze...

Pillowtalk2216 kérdése:

Melyik a leglacsonyabb rendszerkövetelményű windows 7 vagy 10?

Figyelt kérdés

Van egy elég gyenge laptop amiben csak egy amd e350 1,60 GHz dual core processzor található.

Hiába van még a gépben 8 gb ddr3 ram és egy 120gb os ssd akkor is lassú.

Tudtok ajánlani valamit, amin futna legalább normálisan csak youtube kell, hogy menjen semmi más!!!

Köszönöm előre is.. Szép napot... ;)



2021. júl. 29. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Linux!


Ha sosem használtál még Linux-ot, akkor Linux Mint. Youtube-on csomó videó van róla, hogy hogyan kell telepíteni.

2021. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:
68%

Rakd fel a böngésződhöz az h264ify add-ont, mert sajnos a YouTube fos gépek esetén is erőlteti a VP9 -et teljes képernyős módba.


Amúgy ezen minden Windows szarul fut. Esetleg megpróbálhatsz valami kisebb gépigényű Linux disztribúciót pl. Puppy Linux.

2021. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik a legalacsonyabb rendszerkövetelményű windows 7 vagy 10?"

természetesen, hogy a win7


csak a procid a gyenge

2021. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Kaptam egy kis notebookot, használt, de Windows10 van rajta, Intel Core i5, 8 GB és SSD. Nagyon jó és gyors gép. Jók ezek a használt gépek, persze nem agyonhasznált. Egy ilyet megkaphatsz 70 ezerért.
2021. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Erre Windows már nem való. Hiába teszel rá Windows 7 Home Basic-et, a processzor egyszerűen túl gyenge. Inkább próbáld meg az AntiX Linuxot, az kiválóan fut gyenge gépeken is.
2021. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem jól fogalmaztam meg a kérdést. 7 en belül melyik a legalacsonyabb rendszerkövetelményű vagy 10 belül?! Értem úgy, hogy Home, Home Basic, Enterprise, stb..

De sokan írjátok a linux alapú rendszert. Esetleg tudtok küldeni linket a letöltéshez és mondjuk a legalacsonyabb gépigénnyel amit ez a gyenge processzor is elbír.


4 es nem akarok csak a youtubeért fizetni jobb gépért, de köszi a tájékosztatást! :)

2021. júl. 29. 23:38
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

gyanítom, amiben kevesebb engedélyezett funkció van:

[link]

[link]


Home Basic (win7) és Home (win10)


linuxhoz valamelyik a kettőközül:


[link]


[link]

2021. júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"7 en belül melyik a legalacsonyabb rendszerkövetelményű vagy 10 belül"

Nincs köztük számottevő különbség. Mindegyik ugyanaz a rendszer, csak más-más dolgok vannak benne letiltva, illetve korlátozva. Nem arról van szó, hogy 4-5alapjaiban különböző összetevőjú, és hardverigényű rendszert adna ki a MS. Ha van is különbség, az elenyésző, illetve rendszeren belül a felesleges szolgálttások kikapcsolásával jóval többet lehet nyerni.

De én is inkább a Linuxra szavazok, a legújabb kiadásoknak akkora a hardverigénye (vagy még akár kevesebb is), mint kb. a Windows 7-nek, ami akárhogy is nézzük, már egy 12 éves rendszer. Leginkább valamilyen LXDE alapú disztrót javasolnék, az ennél gyengébb gépeken is jól fut. Pl.: Lubuntu: [link]

Viszont a videólejátszó oldalak igénye nem lesz kevesebb. Van persze az erőforrásokkal jobban bánó böngésző (pl. SeaMonkey), de csodát ettől sem szabad várni. Lehet, hogy maga a rendszer kevés erőforrást igényel, de a böngészőben egy ma átlagosnak számító felbontású, HTML5-ös lejátszót használó videónak ez a proi nagyon kevés.

2021. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ment a pipa!

Hát megpróbálom "hátha" jobb lesz az eredmény.

Az igazat megvalva én sem várok nagy változást, de remélem a kedvenc videósaimat tudom nézni nagyobb gond nélkül. Minden esetre megpróbálom. ;) szép estét mindenkinek..

2021. júl. 30. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb, ha beletörődsz és minél előbb beszerzel egy használt (de külföldi) üzleti gépet, ez csak gyengébb lesz.
2021. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!