Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben munkabér számítás?

Excelben munkabér számítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, excelben készítettem egy munkaidő táblázatot (kezdés, végzés, ledolgozott órák száma, és aznapi bér oszlopokkal), de a napi bér számításnál elakadtam, ugyanis két órabérünk van, este 6tól emelt bér van. Hogy tudnám tehát egy napra a két órabérrel kiszámítani az aznapi munkabért?


Pl kezdek délután 4kor, végzek éjfélkor, akkor ugye 4-6ig egyik órabér, 6-12ig másik. És ezt kellene úgy hogy magától számolja ki.



2021. aug. 1. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyan tárolod a kezdés és végzés időpontját?


Ha két külön cellában, akkor én úgy számolnám, hogy a 18-ból kivonnám a kezdő időpontot, ebből kiderül, hogy 18 óráig hány órát dolgoztam.


Egy másik cellában kivonnám 18-ból a végző időpontot, ebből kiderül, hogy 18 órától még hány órát dolgoztam a végzésig.


Célszerű abszolútértéket nézni, hogy ne kelljen foglalkozni a negatív értékekkel. Tehát: ABS(18-C2) pl. Ezen felül le kell kezelni a napfordulót IF-ekkel, hogy ha 18-tól 02-ig dolgozol, akkor ne a nappali órabérrel számoljon, hiszen az ugyanúgy az estihez tartozik.

2021. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Farkas999 ***** válasza:
A legegyszerűbb az, ha külön oszlopban rögzíted a nappali és az esti munkaórákat és a két oszlopban lévő adatokat eltérő szorzóval számolod
2021. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!