Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tájékoztató "plakátot" kell...

Tájékoztató "plakátot" kell készítenem internetes felületre a közelgő tanévkezdéssel kapcsolatban. Word a megfelelő program ennek elkészítésére?

Figyelt kérdés
Megcsináltam, ahogy kérték, Wordben, majd print screen és Paintben lementettem a dokumentumot immár kép formájában. Viszont a közösségi oldalra feltöltve homályos lett. Mit rontottam el?

2021. aug. 16. 11:33
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
A közösségi oldalak a feltöltött képeket transzkódolják, ami általában minőségromlással jár. Esetleg próbáld meg pdf-ben feltölteni...
2021. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Word tud pdf-be exportálni, az nem jó a webhelyre? Ha nem, akkor pl. a Gimp alkalmas erre, abban megszerkeszted és jó minőségben exportálni is tudod képbe.
2021. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld az egészet Paint-ben csinálni.

Ctrl+N > méret beállítása > átmásolod a Word-ből a szöveget > formázod (szín, betűtípus, betűméret, sorok igazítása, stb.) > mentés másként > plakát.jpg (vagy akármi.png)

2021. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtass meg, hogy nem tanultál informatikát, akkor megértem a dolgot.


Lényeg a lényeg: Ha dokumentumot akarsz, akkor dokumentumszerkesztőt használsz, ha pedig képet, akkor képszerkesztőt. Azért tökéletesen felesleges megcsinálni valamit az egyikben, hogy utána minőségromlással átvidd a másikba.


Épp ezért neked nem a Word, de még csak nem is egy Office szoftver, hanem egy képszerkesztő kell. Ilyen például az előttem is említett GIMP.

2021. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond meg, aki felkért téged erre a feladatra, hogy inkább keressen mást, olyat, aki ért hozzá.
2021. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

#5: Egyetértek, de a szomorú helyzet az, hogy az ilyen megbízásokat nem a szaktudás alapján osztják ki. A tanárok nagy része intézményes formában nem tanult informatikát, de még aki tanult is, valószínű, hogy a számítógépes grafikát még csak említés szintjén sem hallotta. Megtanulják 3 darab Microsoft-szoftvernek a használatát, és ennyi az "informatika" oktatás. Aztán az összes létező feladatra a Word, Excel, PowerPoint szentháromság valamelyikét szeretnék használni.

Félre ne érts, kérdező, nem veled van a probléma! A rendszerben vannak hatalmas nagy problémák. Te megteszed, amit tudsz, csak mondjuk nem biztos, hogy ezzel neked kéne foglalkoznod. Meg talán jó lenne, ha lennének rendes informatikai továbbképzések, mert amik vannak, azok csak arra jók, hogy az ember kipipálhassa, hogy "ez is megvolt". Semmit nem érnek, és még ha akarnak is valamit ezeken oktatni, az is kimerül pár Microsoft-szoftver bemutatásában.

Mondjuk én eleve agybajt kapok erről a Facebook-mániáról, persze, kézenfekvő, meg sokszor praktikus, és tényleg így a legegyszerűbb a telónyomkodó szülőket elérni, de sem technikailag, sem biztonság tekintetében nem ideális mindent oda pakolni. Ha lenne erre egy normális weboldal, az nem rondítaná össze a feltöltött képet. De tudom, nincs mit tenni, ha a vezetés azt mondta, hogy Facebookra kell a plakát.

Én azt tudom javasolni, hogy növeld meg a felbontását a képnek! Paintben mondjuk ezt nem fogod tudni megtenni, Gimpben viszont kb. annyi, hogy Kép menüpont, Kép átméretezése. Itt átméretezed mondjuk az eredeti méret kétszeresére. (Ügyelj rá, hogy ha nem méretezné át automatikusan, akkor mind az x, mind az y méretet duplázd meg!) Mentés helyett pedig az Exportálást válaszd, és ott valami.png névvel mentsd el! (Ha a végére írod, hogy .png, akkor automatikusan png-be menti.) Kérdezni fog még párat, azokat okézd le, és így próbáld feltölteni! Így is el fogja rontani, de az a nagyobb felbontásnál kevésbé látványos.

2021. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!