Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word dokumentumot hogyan...

Word dokumentumot hogyan lehet rámásolni CD-re?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Optikai lemezre nem másolsz, ott rá kell égetni az adatot, bele a lemez felületébe. Kell hozzá egy CD/DVD/Blu-ray író, ami képes CD-t írni, és azon egy írási projektet végigvezetni (felírandó fájlok kiválasztása, üres lemez meghajtóba rakása, majd a tényleges írás elvégzése).


Miért pont CD-n kell? Mai gépekben lassan már nincs optikai meghajtó sem.

2021. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Jobban jársz egy olcsó pendriveval.
2021. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
34%

"Optikai lemezre nem másolsz"


???? miért , az optikai lemezre "égetés" nem duplikál talán? HM???


nem az lesz az eredménye hogy az 1 pld-ben létező file 2 pld-be fog létezni??


Az hogy az adat hardveresen hogyan kerül a hordozóra az tök8.

AZ MÁSOLÁS.


Mágneses floppyn se másolásnak hívod mert ott meg a mágnesréteg mágnesességgel való feltöltése zajlik? HM?

2021. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sima CD-re íráshoz elég egy sima CD író szoftver.
2021. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Win10-ben formázod a CD-t (mint bármi mást is) filekezelőben.

Két féle képpen lehet formázni, rá fog kérdezni:

- pendrive módban. Ekkor írható+olvasható (törölhető) lesz. Ugyanúgy használható mint a pendrive.

- vagy hagyományos (nem törölhető) multisession módra formázod.


Mindkét esetben többször tudsz rá fileokat írni. A kiadás gombot megnyomva (a meghajtón) írja rá az adatokat, majd ha végez kiadja.


A CD író programok kora lejárt. Ez már nem XP...

2021. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért brutális az a kommentháború amit egy egyszerű kérdésnél lenyomtok:


#1 Gondolom azért kell pont CD-n neki, mert valahol így kérték. Pár éve még floppy-n küldték be a fogorvosok az OEP-nek az adatokat. Hidd el, az állami környezetben ez a mai napig nem ritka. Főleg, mivel ez az egyetlen ("egyszerű") módja, hogy csak olvasható formában bekérjenek adatokat úgy, hogy ne kelljen nekik biztonságos tárolással foglalkozni. Igaz a CD is hamar tönkremegy, de nem kell hozzá infrastruktúra.


#2 Valóban jobban jár, de ha valami faék bürokrata esetleg így kér valamit akkor sajnos nincs opció. Pl szakdolgozat lemezmellékletéhez sem volt még felület sok iskolában 2-3 éve. Lehet van még olyan ahol így kérik? Nem lepődnék meg...


#3 Technikailag duplikáció történik igen. De mielőtt beleállsz az első hozzászólóba, próbáld kicsit értelmezni is, hogy mire gondolt. Azért lényeges megkülönböztetni a CD írást egy mezei mappába másolástól. Ha újraírható akkor működhet hasonlóan is, de nem "korlátlanul". Szóval attól hogy lovaglunk a "másolás" kifejezés jelentésén, még nem jutunk előrébb. A folyamat eltér.


#5 "CD író programok kora lejárt. Ez már nem XP..."

Én mondjuk jó ideje nem használok windows-t de tisztában vagyok vele, hogy a win10 tud már CD-t írni, viszont azt erősen kétlem, hogy egy normális CD író program teljes funkcionalitását implementálták volna. (Ha tévedek, elnézést.) Arról nem is beszélve, hogy miért ne lehetne más (akár megszokott, vagy kényelmesebb) programot használni erre a célra? Ettől függetlenül tök jó, ahogy összeszetted, hogyan lehet win10 alatt cd-t írni (én sem ismertem a lehetőségeket), de azt túlzásnak érzem, hogy a "CD író programok kora" lejárt volna... pl régebbi hifi-hez nem tudom, hogy lehet-e sima audio cd-t írni flac fájlokból.


Amúgy tök jól kötözködtök egymással, de minek? Egyik hozzászólás sem hibátlan, erre próbáltam most rávilágítani (amúgy az enyém sem), de a fikázásból még nem lesz CD írás.


Kérdező:

[link]

Itt van lépésről lépésre a win10 beépített szoftverével.


Itt pedig egy másik (ingyenes) programmal:

[link]

2021. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nemcsak CD-hez, de Pendrivehoz se használok semmilyen programot (csak filekezelőt) ha másolni kell rá valami filet/adatot..! ;-P


De tudom sokaknak szükségük van külön divatos programokra ami "A" könyvtárből "B" könyvtárba másol, mert nem hiszik el hogy ezt önmaguk is meg tudnák tenni.. :DD

2021. aug. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

"nem hiszik el hogy ezt önmaguk is meg tudnák tenni.."

Eddig mindig egyedül másoltam fájlokat a Midnight Commanderrel. :D

De igen. Sokkal átláthatóbb mint bármilyen hagyományos fájlkezelő. Kinek a pap, kinek a lánya ;)

2021. aug. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

TC, MC, FC ezek mind filekezelők.

Én a CD író programokra céloztam (pl CDburnerXP). Mert én CD-re is TC-vel írok..


A pendrivenál pedig még iskolában is állítólag azt tanítják hogy Rufus (vagy hasonló) programot kell használni ha egy iso filet akarunk rámásolni (bootolhatóan).. =8-()

Nem tudják hogy ez is simán filekezelővel megoldható.

2021. aug. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

"Nem tudják hogy ez is simán filekezelővel megoldható.


És az is megoldható hogy GPT vagy MBR legyen a behúzó?


meg hogy a boot flag 8 vagy 16 bites legyen? stb...

2021. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!