Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hp notebook system BIOS update?

Hp notebook system BIOS update?

Figyelt kérdés
Jött egy ilyen frissítés a laptopra,valaki elmagyarázná nekem,hogy ez mi?Telepíthetem-e vagy mit kell vele csinálnom?

2021. szept. 13. 11:35
 1/10 elistvan ***** válasza:
100%
Ha a gép rendesen működik, felesleges.
2021. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,egy hetes a laptop.Esetleg azt leírnád nagyjából,hogy ez a BIOS frissítése vagy micsoda?
2021. szept. 13. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:

A BIOS frissítésével úgymond a számítógép alaplapjának a rendszere frissül, ami az oprendszer és a hardverek kommunikációjának sikerességéért felelős.

Ártani a legtöbb esetben nem árt, de valóban nem szükségszerű.

2021. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"egy hetes a laptop"

Én most frissíteném amíg beleférek a 2hetes időszakba, mert ha utána szükségem lesz rá már kockázatosabb.


Mivel az emberekben jelen van a 'ne frissítsünk' fétis ezért a gyártók úgy döntöttek átveszik a bios frissítés felett is az ellenörzést, hogy ne maradjanak hibák a gépben.

2021. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen ez a BIOS frissítése. :) Tartalmazhat a gyártás óta eltelt időben napvilágott látott sebezhetőségekre javításokat, és/vagy új funkciókat, és/vagy felkészítést a windows 11-re, stb.
2021. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát,frissítettem,remélem minden rendben lesz.Közben egy párszor frászt kaptam,elsötétült a képernyő,aztán a biosban csinált ezt-azt,ki-bekapcsolt,aztán újraindult.
2021. szept. 13. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:

igen, ez így szokott történni :)

(lényeg a folyamatos áramellátás biztosítása frissítés folyamán)

2021. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tettem töltőre,de 100%-on volt,amikor elindult a frissítés.Remélem nem okoztam nagy bajt???!!!Tudom,hogy egy kicsit vicces,én magam is nevetek a saját "tudatlanságomon", de már nem vagyok fiatal,ezért ezek a dolgok kicsit bonyolultabbak nekem,örülök,hogy kaptam segítséget.Szép napot Nektek!
2021. szept. 13. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem okoztál bajt, hiszen a géped elindult.

(a következő BIOS-frissítésnél már tudni fogod, hogy figyelj az akku töltöttségére is, inkább legyen bedugva az adapter - mert az ördög sosem alszik)

2021. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a durva amúgy abból a szempontból, hogy a BIOS is automatikusan frissül, mert egy estleges nem várt áramkimaradás/kontakthiba/akármi esetén nagy eséllyel kuka lesz az alaplap, vagy szervizben jó pénzért helyrehozzák.
2021. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!