Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word 2003: Hivatkozás /...

Word 2003: Hivatkozás / Hiperhivatkozás ?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van.


1. A hivatkozás és a hiperhivatkozás ugyanazt jelenti?


2. Hogyan lehet kikapcsolni, hogy a linkre kattintva megnyíljon, valamint megnyílás hatására a kékes színe megváltozik amolyan kissé bordóssá?



2021. szept. 23. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényege, hogy megváltozik a színe, jelezve, hogy meg lett nyitva, az aktív hiperhivatkozás.

A másikra> [link]

2021. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pelenkásfiú ***** válasza:

1. Szerintem legtöbben ugyanazt értik a két szó alatt.

Ha különbséget akarnék keresni, akkor az lenne, hogy a hivatkozás bármire mutathat: oldal, fejezet, megjegyzés; a hiperhivatkozás pedig inkább egy másik dokumentumra vagy internetes forrásra utal.

2021. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha van egy dokumentum, amit rendszeresen megnyitok, akkor engem a legkevésbé fog érdekelni, hogy egyszer valaha, valamikor megnyitottam egy konkrét linket...Most 2010-es Word-ben megpróbáltam és mentés + bezárás után (majd ismét megnyitás után) a színe ismét kék lett, de 2003-as Word-nél úgy rémlik, hogy nem tűnik el.

A másik pedig 2003-as Word-ben egyszerű bal egérgomb kattintásával megnyílik a link - legalábbis nekem. 2010-es Word-ben pedig Ctrl + bal egérgomb az alapértelmezett. Ahogy visszaemlékszem, soha sem foglalkoztam hivatkozásokkal régebben, így tehát szándékosan nem állíthattam át.


Köszönöm 2-es válaszoló!

2021. szept. 24. 12:22
 4/13 A kérdező kommentje:
1-es! Ne érts félre, nem téged támadlak, hanem a testreszabást - és ezt is csak akkor, ha nem lehet megváltoztatni.
2021. szept. 24. 12:26
 5/13 Pelenkásfiú ***** válasza:

[link]


Itt mutatja, hogy a link színét hogyan lehet megváltoztatni.

Annyit kell tenned pluszban, hogy alul az Options-ra nyomsz és ott van egy "Followed hyperlink" és ez lesz a kattintott link formázása.

Nem tudom, magyarul pontosan hogy írja, de meg fogod találni és kiszínezheted mindkettőt ugyanolyanra.

2021. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, viszont

"Stílus: elrejtés első használatig"

Egy tesztet csináltam, hogy egy megnyitott és egy meg nem nyitott linket próbáltam átállítani. Mind a kettőnél pontosan ugyanazok az adatok/formátumok voltak.


A megnyitottról:

[link]

[link]

[link] 51510741198/in/dateposted-public/

[link] 51511445630/in/dateposted-public/


A nem megnyitottról:

[link] 51511445630/in/dateposted-public/

[link] 51511445795/in/dateposted-public/

[link] 51511227804/in/dateposted-public/

[link] 51509715827/in/dateposted-public/


A hivatkozás színét meg lehet változtatni, de azt, hogy megnyitás után milyen színe legyen...erre nem találtam lehetőséget.

2021. szept. 24. 12:43
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem az általam kiválasztott sorrendben töltötte fel (és hibáztam egyet), javítok:


A megnyitottról:

[link]

[link]

[link]

[link]


A nem megnyitottról:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. szept. 24. 12:46
 8/13 Pelenkásfiú ***** válasza:

"Már látott hiperhivatkozás"

Ez a kattintott...

2021. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valóban. Viszont a törlésre kitörlődik ugyan, de miután bezárom és ismét előhívom a felületet, akkor ugyanúgy ott van és ugyanúgy megmarad a formázás.
2021. szept. 24. 14:40
 10/13 Pelenkásfiú ***** válasza:

A törlést nem tudom értelmezni. Mit törölsz?

A dokumentumban állítsd be hiperhivatkozások színét mondjuk kékre és a "már látott" hivatkozás színét is kékre.

Innentől akárhogy kattintgatod, mindig ugyanolyan kék lesz.

Vagy nem ezt szeretnéd?

2021. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!