Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom ezt megoldani...

Hogyan tudom ezt megoldani excelben?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció: árajánlatkészítő tálázatot készítek, ahol 10-15 gördülő listából lehet kiválasztani azt, hogy adott szolgáltatást kéri-e az ügyfél. "igen/nem" lehetőségekből választhatok.


Egy másik táblában szeretném összefoglalni, hogy miket választott a megrendelő, nyilván az alapján, hogy amire igen-t adtam meg, az jelenjen meg azon a listán. Úgy próbáltam megoldani, hogy hivatkoztam a teljes listára egy másik táblában, az egyik oszlopban, és egy másik oszlopba HA függvénnyel jelenítettem meg azokat, amire igen-t raktam, viszont így úgy néz ki a tábla, hogy "1" opcióra igen, az megjelent a listán, "2" opcióra nem, az nem jelent meg, "3", "4"-re igen, az is megjelent, stb stb, tehát foghíjas lett a táblázat oszlopa, és valami olyasmit szeretnék, hogy ne legyen sorkihagyás, hanem szépen egymás alatt jelenjenek meg a kiválasztott opciók, hogy rendezetten át tudjam látni.


Van erre függvény?


Nem tudom, mennyire zavaros, picit nehezen tudom elmagyarázni a gondot :D


Köszi a választ!



2021. okt. 4. 11:16
 1/9 anonim válasza:

Szöveg függvénnyel össze füzöd egy cellába: ahol igen, ott hozzá adja a szöveget, ahol nem, ott nem.


Utána pedig ezt bontod szét sorokra.


Használj valamilyen speciális elválasztó karaktert, úgy egyértelmű, hol van az egyes részek vége.

2021. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez működőképesnek hangzik! Tudnád ezt részletezni?
2021. okt. 4. 12:05
 3/9 anonim válasza:
Írd meg az email cimed privátban
2021. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem megvan, elvileg ez megoldja, köszönöm!:

[link]

2021. okt. 4. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Inkább ilyesmit használnék:

[link]

2021. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem az össze füzés bonyolult, hanem a szétbontás.

Megcsináltam, nekem teljesen jól müködik.

2021. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a FILTER függvény 365 office-ban megy egyelőre, ahogy néztem, szóval jó lenne, de még nem megy.
2021. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából rájöttem, hogy nem is szétbontani kellene őket, mert összefűzve jobb, mert onnan egyből ki tudom másolni. Amivel a gond van, hogy ha azt használom, amit linkeltem, akkor az átvett cellaértékek közé (ha adott cella amit átvett, üres), rak ugyanúgy vesszőt, és szóközt, mint amellett, aminek tényleges tartalma van, így fura a kimásolás
2021. okt. 4. 13:53
 9/9 A kérdező kommentje:

MEGVAN!


=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS függvény a jó, ott meg tudom adni azt is, hogy mi legyen az elválasztó, és azt is, hogy hagyja figyelmen kívül, hogyha üres a cella. Köszönöm szépen a segítséget!

2021. okt. 4. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!