Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Windows...

Mi a véleményetek a Windows 11 -ről? Jobb lett, mint a Win 10?

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Egy félkész, megint olyan módosításokkal megpakolt oprendszer amire igazából senkinek sem lett volan szüksége, csak ugye MS nél fontos, hogy oylasmin is változtassanak ami 100%-ig bevált sé szerették az emberek, jó esélyel ez is megy a sorba a Vista és a 8 mellé.
2021. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Több mint egy éve dolgoznak azon a microsoftnál, hogy átalakítsák annyira a Windows kerneljét és feladatütemezőjét, hogy csont nélkül boldoguljon a normál processzorok mellett is a big.little felépítésű processzorokkal. Az összes arm processzor ilyen, ilyen a most ősszel érkező 12. generációs intel core sorozat és a pletykák szerint lehet hogy ilyen lesz a jövőre érkező Zen4.


Kíváncsi leszek a tesztzekre - mert ezt is vizsgálni fogják a médiák - de valszeg az új technika nem fog tudni úgy teljesíteni a Windows 10 alatt, mint az erre megírt 11 alatt, azaz messze nem biztos hogy:

-ki tudja használni az új architektúrák max teljesítményét és

- az új alacsony energia felvételű magok hatékony kezelését.


Ez utóbbi kritikus a laptopok és tabletek számára, csak így tud versenyben maradni a Microsoft az Androiddal és az Applelel, az előbbi pedig lényeges a desktop vonalon.


Majd ha kijönnek az első Alder-Lake mobile processzorral szerelt laptopok akkor össze lehet hasonlítani a Windows 10-zel és igencsak előfordulhat hogy egy ultramobil Alder-Lake esetében a kis terhelési uptime az 50-60%-kal több lesz Win11 esetében, mint Win10-nél.

2021. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra érthetetlen továbbra is az egész W11 téma. Az volt az ígéret, hogy soha nem lesz új windows, a 10-eset fogják update-elni folyamatosan. Tökéletesen működött is ez a koncepció (jójó,kisebb-nagyobb hibák voltak folyamatosan, de ez hozzátartozik a PC-khez. Nem lehet azonnal megfelelni a kismillió hardverkombinációnak). Valamiért mégis most szembeköpik az embereket. Kell a pénz... vagy franc tudja. Semmi olyat nem tartalmaz a W11, amit egy szokásos W10 nagyfrissítéssel ne lehetett volna beilleszteni. Árulásnak érzem.
2021. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Sorminta van, úgyhogy ez rossz lesz. 98(SE) jó, ME/2000 rossz, XP jó, Vista rossz, 7 jó, 8(.1) rossz, 10 jó, 11... Várhatóan rossz lesz.
2021. okt. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"Az volt az ígéret, hogy soha nem lesz új windows, a 10-eset fogják update-elni folyamatosan."


Azért ezt pontosítsuk. Egyszer mondta egy fejlesztőjük (Jerry Nixon), soha sehol máshol, főleg nem hivatalos forrásból nem került ez szóba. Egyedül a média kapta fel ezt a kijelentését, mert milyen jól hangzik. Emellett a Win11 valóban tekinthető úgy mint a Win10 vonal folytatása. Eddig a Win10 frissítések elnevezése katyvasz volt, 1709, 1903, aztán már olyan nevet is adtak neki hogy 20H2, 21H1. Ehhez képest a Win11 egy jó update név. És azért akkora változás nincs a Win10-hez képest, hogy a Win11-re ne egy update-ként tekintenénk, csak most Win10 21H3 helyett Win11 nevet kapott.

2021. okt. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

#3: Azért a Win10 és a "tökéletesen működik" kifejezéseket nem lehet egy mondaton belül említeni (főleg, ha nem csak egyszer Facebook-felhasználó az ember), de egyébként teljesen igaz, a Microsoft ott hazudja szembe a felhasználóit, ahol nem szégyelli. Amikor ez az "ez lesz az utolsó Windows"-duma megjelent, már akkor mondtam, hogy ez a kijelentésük nagyon maximálisan 10, de inkább csak kb. 5 évet fog élni. Igazam lett. Ez nem az a cég, aminek hinni lehet. Ha valami 0,1% extra bevételért a saját anyjukat is eladnák. Eddig marketing-szempontntból működött ez az "ez lesz az utolsó Windows", de most, hogy a többség már Win10-et használ, így bizony ennek a hatása lassan átment negatívba. Miután ez a szlogen már rossz hatással volt a bevételeikre, úgy, ahogy van, dobták az egész elvet, tök mindegy, hogy ezzel a maradék szavahihetőségüket is eljátszották.


Egyébként a véleményem az, hogy ez a rendszer sem éri el azt a színvonalat, hogy használjam. Oké, Virtualboxban azért akartam neki egy esélyt adni, hátha valami csoda folytán tényleg jó lett, de oda sem volt hajlandó települni, új gépet pedig a mostani, tökéletesen működő helyett nem fogok azért venni, hogy annak a ganéjtúróból reinkarnálódott Nadellának a rendszerét felpréseljem rá. Környezetvédő érzelmű emberként egyébként sem preferálom ezt a "cseréljünk le mindent minél hamarabb" elvet.

Miután nem tudtam kipróbálni, így kénytelen vagyok a neten fellelhető információk alapján véleményt alkotni. Az alapján pedig egyértelműen kijelenthetem, hogy ez a rendszer sem fog kelleni. Oké, kicsivel jobban néz ki, mint a Win10. Bár azt nem nehéz felülmúlni, egy életében ceruzát soha nem fogott amatőr is szebb designt alkotott volna. De szerencsére a Win11-nél forradalmi újításként behoztak pár dolgot, amit a Win8-nál forradalmi újításként eltüntettek. Kicsit még lopkodtak rágottalmáéktól is, persze, azt is elég esetlenül. Mondjuk szerintem eleve ciki, hogy 2021-ben egy piacvezető rendszernél a kiadója mondja meg, hogy hogy nézzen ki, amit te csak minimálisan vagy képes testreszabni.

A Linux-alrendszerük egyszerűen vicc, ha Virtualboxba felteszek egy Linuxot, azzal többre megyek. Sőt, még többre megyek, ha eleve Linuxot használok. Az Android-alrendszerükkel nem tudom, mi a helyzet, erről azt olvastam, hogy "még" nem működik, így gyakorlatilag egy ügyes reklámfogás volt, semmi több.

Szóval: aki szeretné használni, annak egészségére, én maradok továbbra is a Linuxnál.

2021. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Kiprobaltam , ahhoz kepest hogy win10 alapokra épül lassabb lett es a jatekok is rosszabbul futnak. Ha teheted maradj a 10 nel mert az gyorsabb joval
2021. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Windows XP óta üzemeltetek irodai hálózatot. Azóta nem láttam olyan bugos, összeszedetlen rendszert, mint a Windows 11. A Vistával tudna versenybe szállni a címért. Mi a tesztüzem után inkább kitoltuk egy évet a váltást, mert jelen állapotban használhatatlan. Reméljük, hogy addigra kijavítják a hibákat.
2021. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
2021. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Majd idővel kiderül! Egyenlőre még sok (és úgy tűnik egyre tübb :) a gyermekbetegsége.
2021. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!