Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy PC-n lévő excel fájlt...

Egy PC-n lévő excel fájlt lehet-e online szinkronizálni úgy,hogy adott esetben az okostelómon is el tudjam érni a fájlt,még hozzá mindig annak legutoljára módosított formájában?

Figyelt kérdés

Tehát van egy excel fájlom a gépen (Office 2007 amúgy),amit én vezetek is szépen.És én valami felhőbe fellőném,de a lényeg hogy nem akarom majd minden módosítás után újra fellőni oda,hanem csak egyszer,és aztán a felhőben elérhető úgymond másolat is mindig módosuljon úgy,ahogy az origi fájlt továbbra is módosítgatom PC-n.


Az egyébként nem lényeg hogy az okostelómon is tudjam módosítani a fájlt,azon mindig csak megtekinteni akarnám.


Megoldható ez?


Egyébként egy megoldást már majdnem találtam,a Google Táblázatokat.Az majdnem pont olyan mint egy "igazi" excel,csak az a baj hogy azért végül is mégse,mert a keresője sokkal fapadosabb mint a PC-s excelé,meg az is bosszant benne hogy minden egyes megnyitáskor a tetején nyílik meg,nem pedig ott ahol utoljára módosítottam (míg az PC-s excel ezt is tudja).Szóval ezért mégsem az igazi,és ezért gondoltam arra hogy inkább mégiscsak a PC-s excelemet módosítgatnám tovább.


Amúgy mivel a gugli nekem is a barátom,egy ilyet már találtam.Ez az lenne amit én szeretnék? [link]


Ja és talán mondanom sem kell,de persze ingyenes megoldás érdekel!



2021. okt. 15. 21:11
1 2
 11/12 Argloss ***** válasza:

Megnyitod a fájlt. Jobb felül a három pontos menüben rányomsz a mentés gombra, aztán kikapcsolod az automatikus mentést. A szerkesztési lehetőséget nem hiszem, hogy ki lehet-e kapcsolni.

Esetleg azzal lehetne trükközni, hogy másik OneDrive fiókból osztod meg csak olvasási joggal, de nem hiszem, hogy érdemes vele vacakolni, ha kikapcsolod az automatikus mentést. Meg vannak verzióelőzmények is, ha esetleg nagyon ügyes voltál.

2021. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Oké,így már úgyis ha véletlen bele is piszkáltam most már megkérdezi hogy akarom-e menteni a módosításokat,és akkor nyilván majd mindig a nemet választom.


Köszi mindent!

2021. okt. 17. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!