Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 ujjlenyomat probléma?

Win10 ujjlenyomat probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a következő problémám. Van egy Dell Latitude E5530 gépem.

Egy fiók volt rajta létrehozva, nem volt bejelentkezve a Microsoft fiókba. Beállítottam rajta ujjlenyomatos bejelentkezést 3 ujjamra. Ment is minden, mint a karikacsapás.

Viszont nemrégiben újra kellett telepítenem a rendszert. Ezt úgy csináltam, hogy alaphelyzetbe állítottam a gépet. Próbáltam már többféle módon, de a problémám mindig a következő:

Az újonnan felálló rendszerben megint létrehozom a saját nevemre szóló fiókot. Beállítanám az ujjlenyomatomat, de nem tudom. Az előzőekben regisztrált 3 ujjamnál azt írja, hogy "Ez az ujjlenyomat már be van állítva egy másik fiókhoz. Használja egy másik ujját." Mivel azok a felhasználói fiókok már nem léteznek, így nem is tudom az azokhoz rendelt ujjlenyomatot kitörölni.

Neten nem nagy sikerrel keresgéltem. Próbáltam már az ujjlenyomatolvasó illesztőszoftverét letörölni, majd újra felrakni. Próbáltam a C:\Windows\System32\WinBioDatabase mappában található dat fájlt kitörölni, de semmit nem értem el vele. Csak emlékszik arra, hogy valaha használtam már azokat az ujjlenyomatokat.

A neten találtam olyant is, hogy a biosban "ujjlenyomat opciót BIOS menüben, tiltsa le, és törölje az összes ujjlenyomatadatot." Ilyent viszont nem találok a biosban (vagy csak valamit nagyon benézek).


Van valakinek valami tippje, hogy mit csináljak vele?


2021. nov. 29. 23:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Ha a mostani állapotban csinálsz egy új ujjlenyomat reget

negyedik ujjal,azt tudnád törölni ?

2021. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ha most a negyedik ujjamat regisztrálom, akkor az megy. Sőt törölni is tudom, viszont ha megint akarok felvenni ujjlenyomatot, a régi hármat nem engedi, viszont a negyediket újra engedi felvenni!
2021. nov. 30. 01:45
 3/35 anonim ***** válasza:

Lehet egy újratelepítés megoldaná.(nem alaphelyzetbe állítás)

Törölni kéne az összes partíciót,és újra formázni telepítővel.

Én biztos megpróbálnám.

2021. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Azon már én is gondolkodtam, de egy bökkenő mégiscsak van vele.

Kéz alól vettem a gépet, úgy, hogy volt rajta oprendszer. Viszont gyanítom, hogy nem teljesen tiszta, mivel regisztrációs adataim nincsenek hozzá. Viszont ugyebár nekem újratelepítésnél ezeket meg kellene adni......

2021. nov. 30. 09:01
 5/35 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon is van pár ötlet, webcím, ahol hozzá lehet jutni

baráti áron jogtiszta windows-hoz.

2021. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Próbáltad a windows hellot alapra állítani?

1. szolgáltatások > windows biometric szolgáltatás > leállítás

2. a C:\Windows\System32\WinBioDatabase mappában lévő pl. z5c5vc5x7z-bztw-b6x6-t7cqctbbbnc.DAT fájl átnevezése: z5c5vc5x7z-bztw-b6x6-t7cqctbbbnc_OLD.DAT

3. szolgáltatások > windows biometric szolgáltatás > indítása

2021. nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Bekapcsolom a gépet (saját fiók a gépen)és feláll.

Nem használok jelszót sem mást, jelszó helyett.

2021. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
#6 Sajnos ez sem járható út. Az említett mappában más nevű fájl van. Próbáltam utánaírni, hogy _OLD , illetve próbáltam átnevezni arra, amit te adtál nevet, de nem sikerül. Amint indítom a szolgáltatást, létrehozza az eredetileg is meglévő fájlt.
2021. dec. 1. 10:42
 9/35 A kérdező kommentje:

Fujitsu77

Úgy is lehet, de én szeretném használni az ujjlenyomatot. Ezért keresném a megoldást, egyenlőre sikertelenül.

Az új tiszta telepítés sem lenne rossz megoldás, de ha tényleg úgy van, hogy valahol a Bios is tárolja ezt az adatot, akkor az sem igen oldaná meg a problémát.

2021. dec. 1. 10:45
 10/35 anonim ***** válasza:

uefis a gép ?A TPM modul működése sem teljesen tiszta nekem.

(erre mondjuk nem vagyok büszke)

Alaphelyzetbe állítottad a gépet, ehhez biztos, hogy felhasználta

a helyreállító partíciót.Egy új telepítés is csak akkor oldja meg

a problémád ha nincs "mélyebben" rögzítve valahol az ujjlenyomat.

2021. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!