Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 ujjlenyomat probléma?

Win10 ujjlenyomat probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a következő problémám. Van egy Dell Latitude E5530 gépem.

Egy fiók volt rajta létrehozva, nem volt bejelentkezve a Microsoft fiókba. Beállítottam rajta ujjlenyomatos bejelentkezést 3 ujjamra. Ment is minden, mint a karikacsapás.

Viszont nemrégiben újra kellett telepítenem a rendszert. Ezt úgy csináltam, hogy alaphelyzetbe állítottam a gépet. Próbáltam már többféle módon, de a problémám mindig a következő:

Az újonnan felálló rendszerben megint létrehozom a saját nevemre szóló fiókot. Beállítanám az ujjlenyomatomat, de nem tudom. Az előzőekben regisztrált 3 ujjamnál azt írja, hogy "Ez az ujjlenyomat már be van állítva egy másik fiókhoz. Használja egy másik ujját." Mivel azok a felhasználói fiókok már nem léteznek, így nem is tudom az azokhoz rendelt ujjlenyomatot kitörölni.

Neten nem nagy sikerrel keresgéltem. Próbáltam már az ujjlenyomatolvasó illesztőszoftverét letörölni, majd újra felrakni. Próbáltam a C:\Windows\System32\WinBioDatabase mappában található dat fájlt kitörölni, de semmit nem értem el vele. Csak emlékszik arra, hogy valaha használtam már azokat az ujjlenyomatokat.

A neten találtam olyant is, hogy a biosban "ujjlenyomat opciót BIOS menüben, tiltsa le, és törölje az összes ujjlenyomatadatot." Ilyent viszont nem találok a biosban (vagy csak valamit nagyon benézek).


Van valakinek valami tippje, hogy mit csináljak vele?


2021. nov. 29. 23:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ez már tényleg kínai! Egyszerű user vagyok.


A biosban van olyan, hogy Intergrated NIC menü. Ebben van egy olyan lehetőség, hogy Enable UEFI Network Stack. Ez nincs kipipálva.

Ebben a menüben van három választás. Disabled, Enabled, Enabled w/PXE. Ezek közül az utolsó van kipipálva.


Szintén a Biosban van TPM Security menü. Ennél nincsen kipipálva a négyzet.


Ha újratelepítem az egészet egy új licenszel, akkor nem "csinálja újra" a helyreállító partíciót is? Mert ha igen, akkor ott nemigen lehet már.

Ha viszont a Bios tárolja (valahol olvastam ilyent is a neten), akkor azt nem lehet valahogy kitörölni belőle? Esetleg a Biosnál lévő Load Defaults nem oldhatná meg a problémát? Vagy azzal nagyon szétzúznám a vasat?

2021. dec. 1. 12:49
 12/35 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés!

Ha a merevlemezen van valahol eltárolva, nem lehet valahogy újratelepítés előtt egyesíteni az egész lemezt, és újraformázni?

2021. dec. 1. 12:51
 13/35 anonim ***** válasza:

Boot rész kb. 100 mb, maga a c:,helyreállító partíció kb. 500 mb.

A c-t a telepítő 3 részre "osztja" a lemezkezelőben ez látszik.

Ha megpróbálod a tiszta telepítést, célszerű mind a 3 partíciót

törölni és a telepítővel újra formázni.

Neked csak a c-t kell megadni. A boot részt és a helyreállító

partíciót a háttérben a telepítő csinálja.

2021. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Ezt a 3 részre osztást, ezt láttam, bár nem tudtam, hogy mi célt szolgálnak. Mindig okosodik az ember....

Magát a partíciók törlését is a telepítővel tudom megcsinálni?

2021. dec. 1. 15:02
 15/35 anonim ***** válasza:
igen, a 3 rész egyben lesz és formatálod
2021. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lementegetem a dolgokat a gépről, és meg fogom csinálni. Ha tudom a végeredményt, fogok írni.

2021. dec. 1. 19:55
 17/35 anonim ***** válasza:
OK. Ügyes légy.
2021. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Na megvagyok!

Telepítőt kiírtam pendrivera, onnan indítottam. A merevlemezt 2 részre osztottam, viszont ezzel egyidejűleg létrehozta az 50 Mb-et is. Formázni nem engedett csak egyet. Azt leformáztam.

Felment a win10 rendben.

Viszont sajnos a probléma továbbra is megvan. A régen beregisztrált ujjaimat nem engedi, újat viszont igen.


Mivel nem volt hozzárendelve, és most sincs Microsoft fiók, nem az kavar be (bár szerintem amúgy sem tárolnák ők az ujjlenyomatot)

Márpedig akkor nem nagyon marad más, mint a Bios. Azt nem lehet valahogy frissíteni, alapba tenni?

2021. dec. 2. 00:23
 19/35 A kérdező kommentje:

És még valamit megcsináltam.

Rátaláltam a Dell honlapján egy Bios frissítésre. Lefuttamttam. Most már fent van, viszont a hiba továbbra is megvan ! :(

2021. dec. 2. 01:24
 20/35 anonim ***** válasza:

Basszus.A bios beállításokban kell lenni olyannak,

hogy alaphelyzet.

2021. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!