Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 ujjlenyomat probléma?

Win10 ujjlenyomat probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a következő problémám. Van egy Dell Latitude E5530 gépem.

Egy fiók volt rajta létrehozva, nem volt bejelentkezve a Microsoft fiókba. Beállítottam rajta ujjlenyomatos bejelentkezést 3 ujjamra. Ment is minden, mint a karikacsapás.

Viszont nemrégiben újra kellett telepítenem a rendszert. Ezt úgy csináltam, hogy alaphelyzetbe állítottam a gépet. Próbáltam már többféle módon, de a problémám mindig a következő:

Az újonnan felálló rendszerben megint létrehozom a saját nevemre szóló fiókot. Beállítanám az ujjlenyomatomat, de nem tudom. Az előzőekben regisztrált 3 ujjamnál azt írja, hogy "Ez az ujjlenyomat már be van állítva egy másik fiókhoz. Használja egy másik ujját." Mivel azok a felhasználói fiókok már nem léteznek, így nem is tudom az azokhoz rendelt ujjlenyomatot kitörölni.

Neten nem nagy sikerrel keresgéltem. Próbáltam már az ujjlenyomatolvasó illesztőszoftverét letörölni, majd újra felrakni. Próbáltam a C:\Windows\System32\WinBioDatabase mappában található dat fájlt kitörölni, de semmit nem értem el vele. Csak emlékszik arra, hogy valaha használtam már azokat az ujjlenyomatokat.

A neten találtam olyant is, hogy a biosban "ujjlenyomat opciót BIOS menüben, tiltsa le, és törölje az összes ujjlenyomatadatot." Ilyent viszont nem találok a biosban (vagy csak valamit nagyon benézek).


Van valakinek valami tippje, hogy mit csináljak vele?


2021. nov. 29. 23:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
*megadtad
2021. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Létre kellene hozni azzal a régi fiók nevével/jelszavával egy fiókot, átlépni abba, törölni a felhasználóhoz tartozó ujjlenyomatokat.


A C:\ProgramData\Dell és C:\Program Files\Dell és C:\Program Files (x86) mappákban milyen Dell program mappákat látsz (pl. DigitalPersona [a Dell ujjlenyomatolvasó szoftvere], Dell Digital Delivery, stb) amelyeket a SupportAssisttal telepítettél...?

2021. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Akkor nem lenne semmi gondom vele! Törölném a lenyomatot, és kész.


A gond ugye azzal volt, hogy mielőtt alaphelyzetbe állítottam a Windowst, nem töröltem a meglévő fiókból a lenyomatot. A gép viszont valahogy mégis emlékszik rá.

Valahol a neten találtam egy fórumban egy hasonló segítségkérést, de az mégis egyszerűbb volt. Ott a srác merevlemezt cserélt a gépében, és az újra telepített rendszerben ugyanígy nem tudta megint bevinni az ujjlenyomatatát. Innen is látni, hogy nem a merevlemezen van eltárolva, hanem valahol máshol. Ott a srác ideiglenesen visszatette a gépbe a régi merevlemezt, az azon lévő oprendszernél törölte az ujjlenyomatot, vissza az új lemez, és már megint engedte is felvinni. Megoldódott. Nálam viszont nincs ilyen lehetőség sajnos.

2021. dec. 3. 19:54
 34/35 anonim ***** válasza:

Ezért kellene létrehozni egy új fiókot a régi felhasználónévvel+jelszóval...

Addig a jelenlegi fiókodat akár át is nevezheted majd vissza, ha véletlenül/készakarva ugyanaz a felhasználó név, mint a régi volt.

2021. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nézted a géped support oldalát? [link] Vannak ott "sűrgősen ajánlott" címkéjű frissítések a Windows 10 rendszerhez is.
2021. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!