Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A NextCloud-ban lehet olyan...

A NextCloud-ban lehet olyan jogosultságot adni, hogy az illető ne törölhessen fájlokat csak feltölthessen a mappájába?

Figyelt kérdés

#tárhely #jogosultság #next cloud fájlkezelés #next cloud tárhely #tárhely wordpress #fájl feltöltési jogosultságok
2021. dec. 5. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
"File drop" jogosultsággal lehet, de - nem ellenőriztem - szerintem az nem is olvasható/letölthető, csak lehet bele feltölteni, és ennyi. Kérdés, hogy mi a cél.
2021. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Minden ügyfelemnek létrehoznék egy belső tárhelyet, ahová olyan fájlokat töltenék fel (leginkább pdf és szokásos képformátumok) amik privátak, csak ők láthatnák.


Ugyanakkor ez kétoldalú kommunikáció kell, hogy legyen, tehát hogy ők is eljuttathassák felém az általam kért dokumentumokat. Egy picit összetettebb még a kép, engedelmeddel nem fejteném ki teljesen mert annyira a többi része nem is lényeges a kérdést illetően.


Nagyon köszönöm előre is a válaszodat!

2021. dec. 8. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én semmilyen formában nem piszkálnék bele az ügyfelem privát tárhelyébe.


Amit át akarok adni, azt az ügyfélmappát olvasásra megosztom felé, amit meg tőle várok vissza, azt mondjuk feltöltheti a file drop linken.


A tárhely ezen része tehát nem privát, de a sajátod, nem az ügyfélé, így szerintem tisztább a dolog.

2021. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A tárhely ezen része tehát nem privát, de a sajátod, nem az ügyfélé, így szerintem tisztább a dolog.


Persze, nem ezzel van a probléma. Ezekkel tisztában vagyok :) és a vállalkozás jellegzetessége miatt lenne fontos, hogy kétoldalú legyen az elszeparált tárhely.

2021. dec. 9. 10:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!