Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Informatika kedvelők, milyen...

Informatika kedvelők, milyen online skill-ekre van kereslet, mit tanuljak ami akár később passzív jövedelmet is hozhat? Nálam sokkal jobban értő infósok biztos sok ilyet tudnának felsorolni, párat én is megpróbálok. Kérlek gyűjtsünk össze egy listát

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kaptam rajta magam, hogy egyre inkább érdekelnek az informatikai dolgok, szeretnék szélesebb körben is belelátni a dolgokba mégiscsak annyi féle árnyalatai van ennek a szektornak.

Sajnos egyetemre már nem szeretnék elmenni, mert már másfelé terelt az élet, de ettől függetlenül szeretném én is kivenni a részem az online jelenletbol és (ha pár év múlva, de) később pénzt is szeretnék keresni ebből/ezekből.

Szeretnék kiválasztani 1-2 irányt ,skillt amire van igény a neten, és űzhetném.

Ilyenekre gondolok, amik félig meddig később passzív pénzt is hozhatnának:

Videovagas, képszerkesztő

YouTube csatorna, Twitch, tiktok

Online kurzusok

Tőzsdéről tanulni, tozsdezni

Kripto világban kipróbálni magam

...tudom más és más kategóriákat írok, de engem tényleg minden érdekel ami eszetekbe jut és talán nem is hallottam még róluk és később profitálni tudnék belőle. Egyszerűen elkezdtem imádni az informatikát, itthon szeretném először hobbiból űzni, és később se másnak szeretnék pl programozókent dolgozni, online érdekelne mit tudnék csinálni főleg, de nyitott vagyok tényleg mindenre, ha összegyűlne egy akár 25-30 tételes lista is akkor az szuper lenne, akár egy egy dolgot kiragadva is irhattok nyugodtan pl grafikai skill, gyártsak iphone-ra letölthető ikon rendszert, stb


Előre is köszönöm!



2021. dec. 11. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

nem kaptál valami sok választ lol


YT és társai + tanfolyam: nyílván tartalom függő, tegyük fel hogy programozás: egy év alatt nagyvalószínűséggel kezdheted előről, ha valami mainstream dolgot csinálsz, mert már lesz újabb verzió belőle vagy más framework lesz a divat stb.

hacsak nem valami elméletet magyarázol el, néhány egyszerű gyakorlati példával

játék, mém...nél pedig folyamatosan kell tolni a tartalmat és szórakoztatni a közönséget


tőzsde: kemény dolog megtanulni, sokat lehet bukni, de nyerni is és dögunalmas (+ kicsit nagy összeg kell, hogy beszálj)

kripto (már mint pénz, mint a bitcoin?): felejsd el


passzívként én csak olyan dolgokat tudnék elképzelni, amit elég 1x megcsinálni, esetleg néha valamit bedobni és jön belőle egy kis apró, 1-2 évig

pl. mobilos játékok vagy az ilyen agar.io szerűségek


scam lol

2021. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem van egy kis zavar az erőben 😄


Az informatika nagyon tág fogalom. Nagyon keverednek a kifejezések. Úgy érzem sok pénzt szeretnél leginkább és érdekel a tech. (Mindenki sok pénzt szeretne nincs ezzel baj)


Fejlesztőként azt gondolom, hogy akármilyen tartalomgyártói/fejlesztői/hardwares skillből lehet pénzt csinálni csak elkötelezettnek és precíznek kell lenni.


Szerintem próbáld meg azt ami a legjobban tetszik most.


Pl.:

Tanulj meg képet szerkeszteni rakd ki redditre vagy valamilyen platformra.

Tanulj meg vágóprogramot csinálj montázst, töltsd fel. Nézd meg hogy reagálnak.

Vagy írj valamilyen programot vagy készíts weblapot valamilyen közösségnek.


Ismerősi körökben csinálj ingyen vagy kis pénzért valamit, ha ügyes vagy akkor elterjed, hogy mit csinálsz.


A passzív jövedelem szerintem felejtős ebben az iparágban könnyen elavul minden csak egy darabig felkapott.


Mindig kell tákolni egy alkalmazást vagy egy videós platformot, amiből bevétel származik.


Egyetlen amit passzívnak tudnék nevezni az a crypto bánya... De full kiszámíthatatlan és tőke kell hozzá.

2021. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!