Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linuxos Flatpak programok...

A Linuxos Flatpak programok lassabbak, mint a rendes, magán a rendszeren futó programok?

Figyelt kérdés
Ugye a Flatpak az egy külön izolált környezeten fut. Emiatt lehet lassabb? Például egy .rpm vagy .deb csomagból telepített programhoz képest. Sebesség és teljesítmény szempontjából is érdekelne. VirtualBoxban telepítettem egy Arch Linuxot, azon kipróbáltam 1-2 Flatpakos programot, nem volt vele gond, csak nem tudom, hogy lassabb-e a rendesen telepített programoknál. Sokáig távol tartottam magam a Flatpaktól, mivel zabálja a tárhelyet, rengeteg adatot letölt, az viszont tetszik, hogy bármely distron lehet ezeket telepíteni. Pl egy Debian stable esetén ha a Flatpak problémázik is, magának a rendszernek nem lesz baja, mert izolált környezeten fut a program, ráadásul sok jó program van a Flathubon, még olyan is, ami hivatalosan nincs is Linuxra. Megéri használni a Flatpakot? Fut annyira jól, mint egy rendesen a rendszerre feltelpített program?

2021. dec. 13. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy az indulása lassabb. (Néha nem is kicsivel.) Ha már egyszer elindult egy flatpak alkalmazás, akkor onnantól nem fogsz észrevehető sebességkülönbséget tapasztalni.
2021. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az indulás lassabb, a futás alapvetően nem.


"Megéri használni a Flatpakot?"


Az előnyei közül az egyiket már leírtad. Ha felhasználói szintű telepítéssel telepítesz egy flatpak csomagot, az a ~/.var mappába kerül. Ha újratelepíted a rendszered úgy, hogy a /home-ot meghagyod, akkor megmaradnak a flatpak alkalmazásaid is.


"ráadásul sok jó program van a Flathubon, még olyan is, ami hivatalosan nincs is Linuxra"


Igen, van, ami csak flatpak vagy snap csomagban érhető el.


Én úgy vagyok vele, hogy próbálok natív csomagokat használni, de nem dőlök a kardomba, ha valami csak flatpakban vagy snapban van meg, akkor használom azt.

2021. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!