Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítés?

Windows 10 telepítés?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy új gépet Windows 10 op rendszerrel,(legalább is ebben a hitben) ahol vettem a fel is ajánlották hogy ők majd telepítek azt. Úgy voltam vele hogy majd én megoldom nem lehet dolog. Gép beindításkor csak az msi click bios 5 jön be. Már az is nagysegítség lenne ha eltudnám kezdeni felrakni,mert csak licensz kulcsot kaptam Win 10hez
2021. dec. 29. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Milyen gép ez? Új vagy használt? Laptop vagy notebook, esetleg asztali gép? Csak pentdrive-al lehet telepíteni? Azt már csak megjegyzem, hogy hagyhattad volna őket telepiteni.
2021. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A Microsoft hivatalos oldalán megtalálsz egy programot, amivel Win10-hez csinálhatsz USB telepítőt. Minimum 8GB-ossal próbáld. Utána boot-olj arról, onnan már nem nagy kunszt. A boot menü vagy (induláskor) F12, vagy a BIOS-ban (induláskor F2 vagy del) beállíthatod a boot sorrendjét.
2021. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
2021. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Innen letöltheted a Windows 10-et:

[link]

2021. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni a szitut hogy például azt mondják nekem a gázszerelői üzletben egy gázkazán vásárláskor hogy amúgy felszerelik meg beüzemelik nekem, én meg elutasítsam "mert nem lehet az olyan nagy dolog"... Aztán hazaérek és puff nyilván nemtudok hozzászagolni sem.

Laikusként nem kezdeném el telepíteni a rendszert. Valóban, egyáltalán nem nagy dolog az biztos, de ha el sem tudod kezdeni mivel egy tutorial videót sem néztél meg a kérdés feltétele előtt... Inkább hanyagold.

Ha mindenképp belevágnál, csak tessék:


Tehát flegma rész végéhez értünk, innentől olvashatod a segítő részt :DD


Először is egy USB kulcsot kell létrehoznod hozzá (nyilván egy másik, már kész rendszerrel rendelkező Windows 10/11-es PC-ről), így:

https://www.youtube.com/watch?v=1_NTJ-LRxR4&t=0s


Aztán fel kell telepítened a rendszert (a biosos rész máshogy nézhet ki nálad, de ügyes vagy te, megtalálod, előfordulhat hogy a BOOT sorrend állítása kicsit jobban el van dugva, de aki keres az talál), így:

https://www.youtube.com/watch?v=hNykPLnFTFQ


Bár a linkelt videók meglehetősen régiek (4-5 évesek) de AnonimInc. Balázs elég érthetően elmagyaráz minden egyes fontos lépést, illetve az usb kulcs létrehozásának és a rendszer telepítésének a menete nem sokban (tulajdonképpen szinte semmiben sem) tér el a videókban látottaktól.

Remélem sikerrel jársz!


M

2021. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5/ de ha nem sikerül magának megoldani új gépnél a win telepítést akkor legfeljebb az idejét vesztegeti el. Míg a gázrezsót ha rosszul köti be magának akkor esetleg a háza is összedől vagy maga is bennég.. :)
2021. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Való igaz, a hasonlatom ebből a szempontból nem a legjobb. Azért remélem a lényeg lejött :D

M

2021. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!