Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Steam fiók működik több gépen is?

Steam fiók működik több gépen is?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy fiókja, neki szoktunk néha akciósan játékokat venni. Van közte olyan, amivel én is szívesen játszanék.

Ha az én gépemen belépek a fiókjába, én is le tudom tölteni, telepíteni a játékokat? Vagy ezzel nála már nem működne tovább?

Egyáltalán tudnék önállóan játszani, vagy csak az ő játékmentéseit (vagy online esetén karaktereit) látnám?


2021. dec. 31. 07:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A játékok nem géphez kötődnek, bárhol letöltheted és futtathatod a játékokat, ha az adott gép képes rá.

Viszont vannak megkötések: ugyanazt a fiókot egy időben egyszerre egy ember használhatja, így ketten egy fiókból nem tudtok játszani sem együtt, sem külön-külön, mert egy játék futhat csak. Ha meg tudjátok oldani az időbeli eltolódást, akkor nincs akadálya két külön gépről használni ugyanazt a fiókot.

Létezik családi megosztás ahol egy másik fiókot használva kölcsön lehet adni a játékaidat, de a megkötés itt is ugyanaz: nem futhat két játék a megosztó fiókból, azaz ha te egy második fiókban megosztott játékkal játszol és a fő fiókban elindítanak egy játékot, téged ki fog dobni.

Mivel a fiók egy és ugyanaz, a játékok mentése és állása alapvetően a párodé lesz, kivéve azokat a játékokat ahol játékon belül különböző mentést/profilt lehet használni, és mindenki a saját mentésével játszik. A játékmentések - ha felhőbe ment egy játék - még össze is szinkronizálódnak, ha külön eszközökről használjátok. Azok az online játékok ahol viszont csak 1 db profil van, ott ez nem működik, ott már tényleg kétszer meg kell venni két különböző fiókba.

2021. dec. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!