Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megoldható az alábbi módon a...

Csicsky kérdése:

Megoldható az alábbi módon a Flash alapú játékok lejátszása a Windows 10 Pro alatt?

Figyelt kérdés

Az alábbi oldalon:

[link]

azt írják, hogy a Newgrounds Player segítségével lejátszhatók az Adobe Flash tartalmak, csak telepíteni kell. A telepítési folyamat részeként szerkeszt egy Flash\mms.cfg fájlt a Windows rendszeren, hogy a Flash futhasson a Windows rendszerben. A kérdésem az lenne, hogy ha ezt megpróbálom telepíteni a Windows 10 Pro rendszerben, akkor ez nem fog nekem problémát okozni? Esetleg telepítette ezt már valaki a Windows 10 Pro alatt? Ha igen, mik a tapasztalatok vele?



2021. dec. 31. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Van, aki még flash-t használ?
2021. dec. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak olyan oldalak, ahol a régebbi játékok még mindig a Flash alatt futnak. Pl. ilyen a First Escape Games sorozat, ami a kedvencem.
2021. dec. 31. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Illendő lenne már elfelejteni a FLASH-t.


Azokat az oldalakat pedig jobb, ha elkerülöd, akik két évvel a "lájárta" után sem léptek...

2021. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Flash egy dologra jó. Letörölni.
2022. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Thunderfairy ***** válasza:
52%
A Flash nekem is fent volt. Addig amig a windows nem töröltette hogy már elavult.
2022. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Két lejátszó, de ezekhez le kell tölteni a .swf fájlt. Ha kell segítség hozzájuk, szólj:


[link]



[link]

2022. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hali, itt válaszolok, hátha másnak is jól jön. Nem igazán néztem a konkrét linkeket, amiket küldtél, de leírom amit tudok.


Sajnos muszáj lesz kibányásznod a .swf fájlt, mert ezek a lejátszók nem annyira okosak, hogy kiszedjék a html oldalból a megfelelő .swf hivatkozást.


Én eddigi módszerem:

google chromeban vagy firefoxban a fejlesztői eszközök között (jobb klikk "oldal vizsgálata" (meg van rá billentyűkombináció is)) van egy olyan fül, hogy hálózat/network.


Na, ha azt megnyitod és újratöltöd a játékot tartalmazó oldalt, akkor ott meg fognak jelenni a letöltött fájlok, többek között a képek és a keresett .swf is.


Szóval ha ott megjelentek a dolgok, beírod a keresőjébe, hogy .swf, és ha minden jó, akkor megjelenik a listában egy-két fájl.


Ha több .swf fájl is van, akkor általában a legnagyobb a játék (van egy méret oszlop is).


Jobb klikk a fájlra, majd cím másolása (vagy valami ilyesmi), és ezt illeszd be a lejátszódba VAGY ha le akarod tölteni:

új lap; beilleszted a címsorba, enter, és akár hibaüzenetet ír, akár betölt, jobb klikkelsz és kiválasztod a mentést, vagy ctrl+s. Lehet, hogy a játékon/hibaüzeneten kívülre kell kattintanod a ctrl+s előtt, hogy működjön.



Bár mindezt bele lehetne tömöríteni egy scriptbe vagy makróba, de én ehhez eddig lusta voltam. Ha valakinek van ilyenje, azt én is megköszönném.


------

Ugyanakkor volt már olyan játék, ami böngészőben betöltött, offline lejátszóval meg nem. Meg lehet hogy nem töltődik le a .swf fájl magától, olyankor az oldal forráskódjában kell keresni.

A newgrounds oldalán ha jól emlékszem akkor némelyik játékot már egyáltalán nem lehet letölteni valamilyen fejlesztés címszó alatt.



Releváns, kész flash játék gyűjtemény:

[link]

Van olyan verzió, hogy letöltöd az egész gyűjteményt (elég nagy), meg lehet olyat is, hogy csak a játéklistát töltöd le, abban keresel, és letölti neked amit futtatni akarsz.


Remélem nem írtam hülyeségeket, valakinek csak hasznos lesz.

2022. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most akkor az alábbi játékoknál (First Escape Games):

[link]

megpróbáltam megkeresni az általad leírt módon az .swf fájlt, de valahogy nem sikerült (a Type oszlopban kerestem, de ott swf nem volt). A belinkelt főoldalon és a kiválasztott játék oldalán sem találtam ilyet.

2022. jan. 6. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Ránéztem, valóban. A régi böngészőmben, ami még engedi a flash-t, ott csak akkor tölti le a swf-et, ha rámegyek a tartalom lejátszására.

Viszont a html-ben most is ott van ha rákeresel, lehet így egyszerűbb is. Firefoxban a "vizsgáló" fület keresd, ott is van egy kereső.

2022. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!