Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bloatwareket hogyan tudom...

Bloatwareket hogyan tudom Androidról letakarítani?

Figyelt kérdés
Van egy rakás beépített alkalmazás, amire semmi szükségem nincs, de folyamatosan zabálják az akkut meg kémkednek utánam. A többséget letiltottam, de van pár, amivel nem tudok mit kezdeni, ezek többnyire a Samsung saját szemetei. Van erre valamilyen megoldás?

2022. jan. 6. 09:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehetőleg rootolás nélkül. Még garanciás a telefon.
2022. jan. 6. 09:48
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A világ, ha oprendszercsere nélkül is le lehetne tiltani ezeket:

[link]

2022. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*vagy root nélkül, az lemaradt. Bár stabilitás végett én nem rootolgatnék, hanem egyben cserélném az oprendszert
2022. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt meg tudom csinálni, hogy az oprendszert komplett lecserélem egy Samsungon??? Elég kezdő vagyok ilyen téren, még soha nem csináltam.


Megbízható és sallangmentes oprendszerek milyenek vannak még? Leginkább open source érdekelne, de feltételezem, csak azok vannak.

2022. jan. 6. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Adb-n keresztül lehet letiltani packageket, nem kell hozzá root.


parancs:

adb shell pm disable-user --user 0 <package_to_disable>


Javaslom hogy futó szolgáltatások között nézd meg hogy mi az ami háttérben van és nem kéne neki ott lennie.

Vigyázni kell vele viszont, tudni kell hogy mi micsoda mielőtt kikapcsolod, nehogy nélkülözhetetlen szolgáltatást tilts le.


itt a teljes guide hozzá:

www[pont]xda-developers[pont]com/disable-system-app-bloatware-android/amp/

2022. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, a második kérdésedre nem tudok pontosat válaszolni amíg nem tudom hogy milyen Samsung modellt használsz.


XDA forumson nézd meg hogy mik a legnépszerűbb, rendszeresen frissített ROM-ok a telódhoz (én az AOSP közelieket szeretem)


De ha csak a bloatware letiltást akarod, amiatt nem kell custom ROM, sem root.

Majd ha a Samsung már nem támogatja a telód frissítésekkel, akkor lesz javasolt.

2022. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy A41
2022. jan. 7. 06:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá Custom ROM, de rootolni lehet.

De lehet idővel jobb lesz a helyzet, én várnék a helyedben.

2022. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. jan. 7. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!