Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Windows és az Ubuntu is...

Ha a Windows és az Ubuntu is ugyanannyi szoftverrel rendelkezne és a driverek is ugyan olyan minőségben készülnének rájuk, melyiket használnád?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig is linuxot használtam, mert a munkám miatt hatékonyabb.


Persze az ugyanannyi !== ugyanazzal.


Pl nem mindegy, hogy lenne-e rá ugyanannyi CAD program, vagy működne-e rajta egy konkrét adott szoftver, ami bizonyos munkakörökben elengedhetetlen.

2022. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

kiegészítem magam (#1)


Windows alatt sincs pl rsync, pedig egy baromi hasznos cucc. Persze van valami hasonló.. meg ott a cygwin is odagányolható vagy WSL-el (ami meg egy virtuális gép) de azért az akkor sem ugyanaz. Szóval ez mindkét irányba igaz... a powershell vs. bash vagy zsh vitában is szerintem a linux a győztes.

2022. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha a nyuszinak sörénye és nagy karmai lennének akkor oroszlán lenne... :)
2022. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:
100%
Debiant, ahogy már vagy 20 éve.
2022. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Azt amit eddig is: Windowst :)
2022. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a Windows és az Ubuntu is ugyanannyi szoftverrel rendelkezne"

Az Ubuntu csomagtárolójában nagyjából 50 ezer csomag van. Az nagyjából 5 ezer szoftvert jelent. (Ebben pedig nincsenek benne az egyedileg forgalmazott szoftverek.) Nem tudom, hogy Windowshoz szám szerint hány darab szoftver létezik, de ennek fényében én ezt nem is gondolnám relevánsnak.

Ami nekem a lényeges: hogy amire használni szeretném a gépet, arra legyen megfelelő, és jól működő szoftver. Ez pedig teljesül is.


"és a driverek is ugyan olyan minőségben készülnének rájuk"

Szerencsére a driverei nem ugyanolyan minőségűek. ;-)


Évek óta Linuxot használok. És köszönöm, de nem hiányzik a Windows.

2022. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Az emberek már szavaztak: 75% Windowst használ, 16% almás és kevesebb mint 3% használ valamilyen Linuxot az asztali gépén..! Ezzel a lényeget el is mondtam. :)
2022. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 ja. Annyira demokratikus ez a "szavazás" mint Észak-Korea... :)
2022. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7: Akkor beszélgessünk arról, hogy az autósok hány százaléka használ Suzukit, és hány százaléka Ferrarit. Ezzel ugye mindent el is mondtunk? ;-)
2022. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9/ értem. Tehát a Ferrarit ingyen adják a Suzukit meg pénzért. Ezért van kevesebb Ferrari az utakon..? :P
2022. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!