Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem rendereli a videó...

Miért nem rendereli a videó hangját a Flatpak-es Kdenlive Manjaron?

Figyelt kérdés
Azért a flatpak-eset töltöttem le, mert a többi nem tud alkalmazkodni a Gnome sötét módjához, nem látszanak a gombok szövegei.

2022. márc. 30. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen formátumban próbáltad? Másikban sem működik?

A leképezés ablakon belül vannak további opciók (More options), és ott van olyan lehetőség, hogy hang exportálása. Az be van pipálva?

A Beállítások között, a Környezet menüben ott kell lennie az FFmpeg, FFplay és a többi program útvonalának, azokat ellenőrizd le.


A nem flatpak változatban, ha átállítod a style-t vagy a color theme-t, akkor sem alkalmazkodik?

2022. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sikerült átállítani a theme-et, de közben észrevettem, hogy a többi package-ből letöltve se működik a hang renderelése, pedig látszólag minden jól van beállítva. [link]
2022. márc. 30. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Amikor lejátszod a videót a programban, akkor van hang?

Ha terminálból indítod a Kdenlive-ot, mit ír ki?

2022. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A szerkesztőfelületen van hang.

Ezt írja terminálban: [link]

2022. márc. 31. 10:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az rtaudio csomagot feltelepíteni, úgy látom, az hiányzik neki.


Ha pamac install nem tudja telepíteni, akkor így:

pamac build sox movit opencv rtaudio

2022. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kell valamilyen dependency valamelyik package-hez?
2022. márc. 31. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:

A Kdenlive-nak kell az rtaudio ahhoz, hogy hangot tudjon renderelni, legalábbis az eddigiek alapján úgy tűnik.

Illetve ha van mlt nevű csomag, azt is tedd fel. Most csak Fedora van előttem, Manjaron nem tudom kipróbálni.

2022. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos így se jó.

Az mlt már fel volt telepítve. [link]

2022. márc. 31. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Holnap kipróbálom live Manjarón. Most csak Fedorám van telepítve.
2022. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Kipróbáltam Manjaro live alatt, letöltöttem egy videót mp4-ben a Youtube-ról, lenémítottam, letöltöttem egy mp3-at, beraktam egy audió sávba, kirendereltem és tökéletesen megy minden, kép is hang is.


Az egyik hibaüzenetedre rákeresve azt találtam, hogy az SDL_AUDIODRIVER változó már nem fogadja el a "pulse" stringet, csak a "pulseaudio"-t.


Szerintem próbáld meg AUR-ból feltelepíteni először a kdenlive-appimage-t, ha azzal sem jó, akkor a kdenlive-git-et vagy a kdenlive-release-git-et.

2022. ápr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!