Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videó konvertalásra melyik...

Videó konvertalásra melyik program a leggyorsabb, legjobb?

Figyelt kérdés
Van egy LG UHD okos TV-m ami csak letöltésnél az " SD HUN " formátumot hajlandó lejátszani.. Semmi mást. Pendrive-ról szoktam filmet nézni általában és van olyan, hogy abban a formátumba nem tudok ahhoz a filmhez hozzájutni amire szükségem lenne. Ezért gondoltam arra, hogyha átkonvertálnám akkor megtudnám nézni. Segítsetek légyszi!

2022. ápr. 25. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Macre a Handbreak nagyon jó, nemtom pc-re van-e.
2022. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, a processzortól és a kódolási beállításoktól függ a konvertálás ideje
2022. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Milyen formátum az az SD HUN?
2022. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1: A Handbrake ( [link] ) egy teljesen ingyenes, nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a programot írták, így van arra lehetőséged, hogy a forráskódot átellenőrizd, módosítsd újrafordítsad), multiplatform (Windows, Linux MacOSX) konvertálóprogram, ami nyílt forrású konvertáló-könyvtárokon - FFMPeg, x264, x265, Lame, Vorbis, Ogg,... - alapszik.


Egyetértek a #2-es hozzászólóval abban, hogy a minőség a beállításoktól függ, a gyorsaság pedig a beállításoktól és a processzoron kívül attól is, hogy a videokártya támogatja-e a videók hardveres kódolását (Nvidia NVENC, AMD Video Coding Engine/Video Core Next, Intel QuickSync) - ami leveszi a processzor válláról a tömörítés terhét - illetve, hogy a tömörítőprogram kezeli-e ezt (a Handbrake igen: [link] docs/en/latest/technical/video-nvenc.html és [link] docs/en/latest/technical/video-vce.html illetve [link] docs/en/latest/technical/video-qsv.html ).

2022. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem sok próba után ez jött be. Állíthatod a felbontást a végén, bepipálva az arány megtartását. Külön konvertálhatod csak a videó felbontását, a hangnál másolást megadva.

Érdemes megnézni a lejátszható SD filmek tulajdonságánál az értékeket, ér arra beállítani a konvertálásnál.

A HandBrake is jó, de az xmedia-r nekem jobban bejött.

2022. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*és
2022. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!