Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sportközvetítésekkor szoktak...

Sportközvetítésekkor szoktak használni olyan videós elemző szoftvert, amit megállítani, visszatekerni stb lehet és lehet rá rajzolni, jelölni, majd ezeket eltüntetni. Milyen hasonló programot lehetne beszerezni otthoni használatra?

Figyelt kérdés
Nekem az is elég lenne, hogy a kijelzőt fel tudom venni, tehát képet és hangot tudok rögzíteni és menet közben tudok rajzolni a felületre, amit el tudok tüntetni, miután szemléltettem, amit szerettem volna. Létezik valami megoldás erre? Köszönöm!

2022. ápr. 29. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a célod egész pontosan? Egy videóból kiválasztott képkockára painttel is tudsz rajzolni, majd ctrl+z-vel eltüntetni (vagy csak bezárod mentés nélkül).
2022. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Célom az lenne, hogy felveszem videóra azt amit a kijelzőn csinálok, pl egy videót elindítok youtube-rol (az sem baj ha mindent látni az egész asztalból, böngészőből stb) és ha megállítom a videót akkor arra tudok huzni vonalat vagy be tudok karikázni 1-1 részt. Konkrétan sporthoz kellene, mert a csapatomnak szeretnék késziteni "oktató videót", ahol éles/valós meccs helyzetekben tudok megmutatni, elmagyarázni nekik játékszituációkat.
2022. ápr. 29. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A tévék erre külön profi, fizetős célprogramokat használnak, amivel közvetlenül az adás lebonyolító rendszerbe kerül, amit rajzolnak, az önálló videósávként viselkedik, így azonnal rá tudják tenni az élőben szerkesztést végzők a videóra.


Ha nem élő videóban csinálod, akkor elég egyszerű megoldani egy már megrajzolt kép utólag keyframenként időzített megjelenítését (ettől olyan, mintha a videóban rajzolnád meg). Egy maszkkal letakarod a rajzot és időzíted, hogy milyen tempóval melyik részeit jeleníted meg. Da Adobe Premiere és Vinci Resolve biztosan tud ilyet, más videó szerkesztő programot nem ismerek (olyan szinten, hogy ezt tudja-e, vagy hogyan).


Élő videóban sem tűnik kivitelezhetetlennek házilag, de nem is annyira egyszerű megoldani. Az lehet a megoldás, hogy vagy egy másik számítógép, vagy egy tablet képernyőjét, amin rajzolsz, be kéne valahogyan kötnöd az élőbe kamera képként. Ezt az élő adást vezérlő szoftverben rá kéne tenni a videó képedre. Ha zöld háttérre rajzolsz egy másik színnel, akkor a zöld háttér kulcsolási technikával ezt a legtöbb szoftver meg tudja csinálni, hogy a videóra tegye rá.

Magát a zöld hátteres kulcsolást és a két féle kamera kép kezelését talán OBS ömagában is meg tudja oldani, de lehet, hogy egy Atem Mini vagy hasonló több kamerás videó keverő eszköz kellhet hozzá.

2022. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!