Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet folyamatosan monitorozni, hogy a számítógépem alkatrészei milyen állapotban vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy programot, ami mindig fut a gépemen és jelzi ha valaminek nagyon felment a hőfoka, vagy bárhogyan megakadályozza, hogy kárt tegyek a gépben :D Pár hete van meg az új asztali gépem és szeretném minél jobban megóvni. Tudom vannak olyan programok, amikkel ki tudom olvasni, feladatkezelőben is látni a videokártya hőmérsékletet, de nem akarom mindig kilépni a játékból és ellenőrizgetni.

2022. máj. 15. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
MSI Afterburner pl folyamatosan ki tudja írni többek között a hőmérsékleteket.
2022. máj. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, meglesem!
2022. máj. 15. 01:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy AIDA64 is tud ilyet, ha mindig fut a tálcán (nézz utána mielőtt megveszed).
2022. máj. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A HWiNFO is képes monitorozni a különböző hardverek hőmérsékletét.
2022. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne légy paranoiás. Ha jól van összerakva a gép, akkor annak megfelelően működnie kell.

Másrészt a fent leírtak közül bármelyiket használhatod.

Az aida kicsit erőforrás igényesebb, mint a többi. Szerintem. Fixre kirakhatod vele azon értékeket, amiket látni szeretnél. Akár a tálcára is. És log fájlba is lehet íratni, amiből elvileg táblázatkezelővel grafikon csinálható.

A hwinfo élő adatot tud grafikonon kijelezni. Log fájlt nem néztem. Tálcára kirakható a kívánt érték. Játékok alatt kell a RivaTuner, ami nagyon hasznos. Jól testreszabható, hogy játék alatt mindent láss a kijelzett értékek mellett.

A két program együtt kell.

Az Afterburner nem ír ki olyan sok adatot, mint a másik kettő és ehhez is kell a RivaTuner játékok alatt. Viszont lehet vele tuningolni.

Én a hwinfo-t javaslom.

2022. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!