Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes programozni tanulni,...

Érdemes programozni tanulni, ha a fő indok rá a pénzkereset és a home office?

Figyelt kérdés

Frontend-et tanulok, ez úgy ahogy leköt, a backend nem. Kurzusokat tolok online, majd szeretnék elmenni egy bootcampre. Diploma nem érdekel, így ha lehet diploma vs nem diploma ügybe ne is menjünk most bele.


Bár, egyáltalán nincs meg az a nagy érdeklődés, de ez az egyik legjobb mód a home officehoz, ami jól is fizet.


Meddig lehet így jutni vagy burn out lesz belőle?


Üdv.


2022. máj. 22. 09:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem mekkora igény lesz a jövőben csak Frontendesekre? Vagy már főleg full-stack megy a piacon?
2022. máj. 22. 09:59
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak más home officban tolható, jó kereseti lehetőséggel kecsegtető szakmák is. Nem mondom hogy sok, de érdemes szerintem elgondolkodnod azon hogy van-e amit jobban szeretnél csinálni.
2022. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon találtam ilyet.


Ügyfélszolgalatot utalom, könyvelés szintén kuka számomra, fordítás - annyira nem érdekel ilyen szinten a nyelv.


Ennél jobb belépőt mint a programozás nem találok, csak valahogy jobban meg kellene szeretnem....

2022. máj. 22. 10:47
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában mi érdekel és miben/miket programoztál eddig?
2022. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem az első vagyok. 3d grafikus+technical artist vagyok 2017 óta homeofficeban. Próbáld ki a modellezést hátha érdekel. Még csak állásra sincs szükséged. Vannak oldalak ahol el lehet adni lesz modelleket(ez a fő bevételi forrásom) illetve ezeken az oldalakon gyakran keresnek egy egy projektre embert(nagyon ritkán ha tetszik a projekt vagy nagyobb jó az ár akkor elvállalok ilyet is).
2022. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A JS-ig jutottam (HTML + CSS után), ebben oldok meg mintafeladatokat, majd szeretnék Angulart tanulni hozzá. Nincs még egyelőre saját projektem sajnos. Plusz UI/UX design-ra is gondoltam. De igen hosszú még az út. Mint említettem, backend az számomra teljesen kizárt, belekóstoltam, de nagyon nem az én világom.


A #6-os által vázolt grafikai dolgok közelebb állnának hozzám, ezzel az a baj a szoftverek számomra egy vagyonnak számítanak...


Oké, akinek megy a szekér simán kitermeli, de én tanulás során nem tudok ezekre havi plusz 30-40 ezreket költeni.


Ha csak a PS-t, Illustratort, InDesign stb. stb nézzük ezek kb. havi 40 ezret elérik ha jól tudom, plusz még valami spéci modellező program.


Ezt a tanulási folyamat során nem tudom kitermelni, mert nem jó a keresetem, nem rendelkezem jó szakmával.


Míg Frontendhez elég kb. egy jegyzettömb vagy Free code editor, az Adobe programokat nem tudod helyettesíteni érdemlegesen.

2022. máj. 22. 15:39
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Elkezdhetsz ingyenes szoftverrel is, pl Blender.
2022. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Adobe substance csomag amiben van painter(3d textúrázó) designer(procedúrális textúra készítő) meg sampler, az havi 8000. Modellezni meg ott a blender ami ingyenes és mindent tud (legfeljebb néhány plugint érdemes venni hozzá, de nem létszükseglet). A munkáim 80%-ához nem kell más.
2022. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Régebben használtam zbrusht de már az se kell mert a blender eléggé jó lett sculptinghoz is(meg amúgy se szerettem mert baromi körülményes volt benne minden)
2022. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nah meg 30 napig ezek ingyenesek. Itt az én tervem mit csinálnék a helyedben. Előfizetnék substancere aztán megvenném a fast track tutorialtól a substance designer tanfolyamot. A 30 nap alatt amíg ingyenes a cucc pedig megtanulnám használni a designert. És csinálnék anyagokat amiket el tudok adni. Vannak akiknek a designer kb. az egyetlen megélhetésük, persze ehhez szuper profinak kell lenni benne.
2022. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!