Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot használok, a RAR file...

Linuxot használok, a RAR file a hibás, vagy az unrar parancs?

Figyelt kérdés

" unrar -t "

parancsra szépen kilistázza az adott rar file tartalmát. De amikor kicsomagolni próbálom, kiírja, hogy "failed", szóval nem csomagolja ki.

A file-kezelőm a zip-et mindig kicsomagolja, viszont hónapok óta nem foglalkoztam rar file-okkal. A file-kezelőm se tudja a kérdéses RAR file-t kicsomagolni.


Hibás lehet a file, vagy nem? Úgy sejtem, nem, mivel a tartalma kijelezhető. Akkor hogyan csomagoljam ki? Ha jelszava volna, jelezné a file-kezelőm, de nem jelzi.



2022. máj. 30. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg esetleg beszédesebben a "v" paranccsal, vagy a -kb kapcsolóval hagyd ki a hibás fájlokat - bővebben a kézikönyvben:

[link]

2022. máj. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindet hibásnak jelzi. A "-v" se segített sajnos, de azért köszi.
2022. máj. 30. 23:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, mármint V PARANCS? Nem "-v" kapcsolóra gondolsz?
2022. máj. 30. 23:39
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Igen parancs (emlegetnek még még bővebb "vta" parancsot), nem kapcsoló (utóbbi az összes kötetet felsorolja).

Ugyebár az unrar szintaxisa:

unrar parancsok [kapcsolók] <archív fájl> [tömörítendő fájlok] [könyvtár]

(A [] jelek közötti értékek opcionálisak)


Még esetleg az jutott eszembe, hogy a RAR hivatalos oldalán:

[link]

letölthető a legfrissebb hivatalos Linuxos kliens - próbáld meg azzal.

2022. máj. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a p7zip csomagban lévő 7z programmal is. A disztród repójában biztosan benne van.


[link]

2022. máj. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam olyan .rar fájlokkal, amit az unrar nem tudott kicsomagolni Linux alatt.


Anno a WinRAR-t használtam ilyenkor Wine-vel (megy alatta), de valóban, ahogy #4-es hozzászólásban is írták, van Linuxos kliens.


Nyilván előfordulhat az is, hogy hibás a fájl (a kilistázható tartalom ellenére), de RAR esetén lehetőség volt/van javító kódot is hozzáadni az archívhoz, ilyenkor érdemes a WinRAR javítás funkcióját is megpróbálni (nem próbáltam a Linuxos kliensüket, van-e abban is ilyen funkció) - képes lehet emiatt kisebb sérüléseket javítani is.

2022. jún. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap megpróbálom! :)
2022. jún. 4. 01:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!