Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bírom SSD-re rakni...

Miért nem bírom SSD-re rakni a Windows 10-et?

Figyelt kérdés

Ha a HDD-re próbálom, akkor gond nélkül felmegy. Ugye USB pendrive-on van a telepítő, de a boot prioritásnál azt adom meg elsőnek, ahova telepíteni szeretném. Telepítéskor override-olom ezt, megadom, hogy most az egyszer az USB-ről bootoljon. Elindul a telepítő, kiválasztom, hogy az SSD-re tegye. Felmásolja a fájlokat, majd újraindul a gép. Ekkor már az SSD-ről kéne bootolnia és folytatnia a telepítést, akár ki is vehetném a pendrive-ot. De nem indul el SSD-ről, kiírja, hogy válasszak rendes boot device-t vagy helyezzek be boot media-t. Ha beteszem a boot media-t (pendrive), akkor az egész telepítés elölről kezdődik, megint ki kell választanom, melyik lemezre. És látom, hogy az SSD már nem üres, tehát rakott oda dolgokat. De mégsem bootol róla.


Mikor a HDD-re tök ugyanígy csinálom, akkor gond nélkül bootol róla. Tudtommal SATA-val nem kell szórakozni ilyenekkel mint régen, hogy master-slave jumperezés, meg primary és secondary master, hanem csak UEFI-ben kiválasztom a boot sorrendet és csókolom.


Mind a HDD, mind az SSD üres, formáztam a telepítés során.


Mi a franc ez?



2022. jún. 4. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
MBR vagy EFI a telepítő? Az SSD ennek megfelelően van formázva? A HDD-t húzd ki a telepítés idejére.
2022. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"MBR vagy EFI a telepítő?"


Mikor boot eszközt választok, akkor a pendrive kétféleképpen is megjelenik, abból ha az UEFI-t választom, akkor nagyfelbontású lesz a telepítő menüje. És van efi mappa a pendrive-on. Úgyhogy gondolom EFI.


Próbáltam a másikkal is, és akkor rondább a menü, és még siránkozik is, hogy az SSD-re nem telepíthetem, mert nem GPT-s. Ekkor a konzolt előhoztam, és valami GPT-s módra formáztam diskpart-tal vagy mivel. Azóta újraformáztam, de ugyanúgy GPT-s maradt a diskpart szerint.


"A HDD-t húzd ki a telepítés idejére."


Hát ezt akartam megúszni, mert abban leizzadok :D

De lehet muszáj lesz most már.

2022. jún. 4. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
A GPT pont jó, azzal tudod EFI módban feltelepíteni, az a jobb. Mivel a HDD-n már volt (vagy van) Win, a bootloadere ott maradt és abba írja bele magát, ezért nem bootol az SSD. Vagy lehúzod és akkor kénytelen lesz odaírni egy bootloadert, vagy a HDD-ről kell bootolni és akkor egy menüből tudsz választani, hogy melyiket indítsa, a HDD-n vagy az SSD-n lévőt.
2022. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha formázgatsz akkor rosszul csinálod.

Így kell telepíteni: [link]

2022. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már lehúztam a HDD-t is.

Pont úgy csinálom, ahogy a linken.

kép9-ig eljut, kép10 már nem jön be. Helyette "Reboot and Select Proper Boot Device".

2022. jún. 4. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

"Azóta újraformáztam" csakhogy nem újraformázni kell hanem törölni.

[link] itt a "meghajtó szabad területe" kell hogy szerepeljen egyedül. Aki meg formázgat annak is ugyanígy egy sor van, csakhogy az van ráírva hogy "partíció 1" és ezzel el is rontotta a telepítést..

2022. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Haburc ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha bebootolsz a WIN10 telepítővel, a lemezműveleteknél előhívod SHIFT+F10-zel a parancssort, DISKPART-tal meg törlöd az SSD-t. Ahogy látom használtad a DISKPART-ot, nem írom le részletesen, annyit, hogy kilistázod LIST DISK paranccsal, majd kiválasztod az SSD-t pl.: SELECT DISK 0, vagy ilyesmi, majd CLEAN paranccsal törlöd. Kilépsz a parancssorból, majd nyomj rá a frissítés gombra, ha megjelenik a partíció nélküli SSD, akkor jó csináltad. Új partíció, formázás és gó tovább. Szerintam itt a partíciósémával lehetett a baj. UEFI-nél GPT, Legacinál MBR-es. Ha az ellenkezője van akkor a telepítő jelzi, hogy nem telepíthető a windows erre a lemezre vagy ilyesmi. Érdemes UEFI-be GPT partíciós rendszerre telepíteni. Ha felmásolta a fájlokat, újraindulásnál húzd ki a pindrive-ot.Az előző hozzászólásoknál én is azt javaslom húzd ki a többi háttértárat. Ha nem megy, lehet gond a kábellel is.
2022. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Haburc ***** válasza:
Bocsánat legacy y-nnal.
2022. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!