Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom úgy újra telepíteni...

Hogy tudom úgy újra telepíteni a Windows-t, hogy a gépen lévő képeket, fájlokat valahogy le tudjam menteni előtte?

Figyelt kérdés
Lsd. korábbi két kérdésem arra vonatkozóan, hogy a Win nem indul...
2008. jan. 1. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha azon a nevű meghajtón vannak a képeid ahol a windows (ami nem indul) akkor annyit tudsz tenni, hogy egy működő gépbe bele kell tenni a winchestert második meghajtónak és ott le tudod menteni azokat az adatokat amire szükséged van.

Esetleg próbálkozhatsz a windows telepítőt úgy elindítani, hogy próbálja meg a már meglévő rendszert kijavítani. Talán elindul tőle annyira, hogy lementsd az adatokat, de mindenképpen célszerű teljesen újratelepíteni a rendszert utána!

Újratelepítésnél célszerű két partíciót csinálni, a C-re a windows és a programok, a D-re pedig az adataid kerüljenek. Így újratelepítéskor már nem vész el a D meghajtó tartalma.

2008. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
64%

előző hozzászólónak válaszát megerősitem jó...

ja, és ha meg volt a újra telepítés készíts adataidról másolatott és XP mentőlemezt

2008. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

ha a windows újrateszed a fájlok meg a képek nem vesznek el...

az oprendszer friss lessz, de a fájlok megmaradnak...

nyugottan ragd újra... én 2 havonta rakom újra..

2008. jan. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
annyival egészíteném ki az elhangzottakat, hogy a másodlagos particio nem feltétlenül "D" particio lesz, viszont kétségtelenül ez a legkényelmesebb járható út. a régi rendszerre való újrahúzást pedig nem ajánlanám, mert kb annyit ér, mint a roskadozó házra egy festékréteg. egy darabig stabilnak láttszik, aztán az egész benyekken, és úgyis helyre kell hozni becsülettel. a fontos fájlokról, doksikról pedig érdemes biztonsági másolatot készíteni, szerintem megéri egy cd, vagy dvd árát rááldozni
2008. jan. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem újrahúzásra gondolt hanem újratelepítésre formázás nélkül.

Mert ugye ha winből indítod a telepítőt akkor felismeri mindened és nagyjából semmit se csinál 1 órán keresztül aztán visszaadja azt amit eddig láttál, ikonok, háttér driverek,.

Szóval nyugogtan be lehet bootolni az XP cdről és telepítést választani NEM formázással.

Ilyenkor letörli az előző win mappát és újat csinál.

1 FONTOS DOLOG: ne add meg ugyanazt a felhasználó neved ami eddig volt mert az NTFS-nek hála beblokkolja úgy az előző user mappáját hogy te oda be nem mész :)

Trükközni lehet vele de az megint további idő, egyszerűbb erre figyelni.

2008. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!