Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10: FTP zerver több...

Windows 10: FTP zerver több felhasználóval? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Windows 10 rendszerre tudok olyan FTP szervert telepíteni, amelynek több felhasználónév/jelszó párost tudok beállítani és azt is meg tudom mondani mindenegyes felhasználó esetén, hogy mi legyen a home könyvtár (kezdőkönyvtár)?

Például: "e:\", "f:\", "g:\" stb...



2022. jún. 25. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Én a FileZilla-t javasolnám.

2022. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elsőkörben én is azt gondoltam kipróbálni, csak abban nem voltam biztos, hogy tudja -e ezeket (főleg a többfelhasználóneves, eltérő home könyvtáras definíciókat).

Nehéz lehet ezeket bekonfigurálni, meg a passzív módot? (helyi hálózaton szeretném, de a router nem tudom mit enged át).

2022. jún. 25. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Őszintén: már kb. 5 éve csak Linux szervert használok, szóval homályosak az emlékeim, de úgy emlékszem, simán be lehet állítani felhasználónként a Home könyvtárat.

De szerintem próbáld ki, legrosszabb esetben ha nem válik be, letörlöd. ;-)

2022. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Más alternatívát is tudsz ajánlani aminek van Windows-os változata is?
2022. jún. 25. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az IIS-nek van FTP modulja is.

De itt válogathatsz még: [link]

2022. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Helyi hálón inkább könyvtármegosztást (smb) használj ftp helyett. Routernek nincs köze hozzá.

Egyébként FileZilla tudja.

2022. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
windows linux alrendszer. Arra proftpd
2022. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Windows integrált cuccokat semmit nem ajánlok. Én is harmadikként a FileZillát javaslom, az mindent tud, biztonságos is (Mozilla Firefox, Thunderbird és sok minden megalkotója). LEGJOBB ami ingyen van. Persze ha fizetni akarsz akkor valami Enterprise megoldás kell.
2022. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!