Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux disztrókat...

Milyen linux disztrókat ajánlanátok kezdőknek, ami stabil, jól működő rendszer otthoni felhasználásra?

Figyelt kérdés

2022. júl. 7. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Sok disztró kipróbálása után én a Fedora KDE spin-re voksolok. A fő Workstation változat Gnome-al jön, de annak meg szar a csomagkezelője és dnf parancsokkal kell telepíteni progikat, ami kezdőnek nem tetszhet, a KDE Discover csomagkezelője viszont jól szuperál. Csak telepítés után két parancsot kell beírni, hogy a non-free repók is aktiválva legyenek kodekekhez, ilyesmihez, meg engedélyezni a flatpak-eket, hogy több progi legyen, aztán nem kell többé terminálhoz nyúlni. Ráadásul a Fedora friss programokat használ, de nem rolling release, ahol könnyen elromolhat valami egy frissítés után.


Szokták még ajánlani a Linux Mint-et, az is eléggé kezdőbarát, de abban nem tetszik, hogy minden programból régi verziót használ, ugye Debian Stable után, tehát sok program lehet ami bugos, már jött rá frissítés azóta, de nem került be a jobb verzió a repókba.

2022. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Linux Mint-nek van saját repója, nem Debian Stable csomagokat használ...
2022. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint Mate.

De ez szubjektív vélemény.

2022. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ubuntu, Mint.
2022. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
OpenSUSE Tumbleweed + KDE a legjobb rendszer szerintem. Hát igen, a német precízitás. :)
2022. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdíjas szüleimnek Linux Mintet raktam fel. Minden gond nélkül használják.
2022. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös

OpenSuSEből a Leap ágat javaslom. A tumbleweed rolling (gördölékeny) kiadás nem fix, kezdőknek nem javaslom. Az ilyen kiadásoknál van egy olyan veszély, ha huzamosabb ideig nem teszik fel a frissítést, akkor már vagy nem is lehet vagy fejre áll. Mellesleg a rollingos disztrók sosem annyira stabilak. A kérdezőnél feltétel volt.

#1-es

Fedorát meg azért nem javaslok kezdőnek, mert azon felül, hogy half-rolling (félgördülékeny) az életciklusuk is rövid. Kb 1 év.


Ha a divat disztrók nem jönnek be (Ubuntu LTS-es változat, vagy Linux Mint, akkor openSuSE Leapen kívül Mageia-t tudom ajánlani.

2022. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Mindenképpen Linux Mint Cinnamon. Nagyon hasónló felépitésű mint a Windows, de azért érezhető hogy ez bizony NEM WINDOWS. A Fedora-t kiprobáltam virtualbox-ban mint 3 hetes kezdő linux használó. Hát az a virtuális gép lett elsőnek törölve.
2022. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint-re szavazok én is
2022. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8


Nekem Fedora a kedvencem :)

Volt Mintem is, nem rossz, de nekem a Fedora Gnome jobban tetszik.

Mondjuk én 2016 óta Linuxozok.

2022. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!