Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a legjobb ingyenes (open...

Mi a legjobb ingyenes (open source) operációs rendszer szerverre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs egy bizonyos válasz de szeretnék egy otthoni seedboxot/szervert építeni egy régi gépből, és szeretném tudni, hogy melyik a legjobb rendszer erre?

2022. júl. 10. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Debian Stable. Stabilitása legendás.
2022. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Egy Ubuntu-val nem foghatsz mellé.
2022. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Linux.

Azon belül ízlés kérdése, kinek melyik, és miért jött be. Én Debian-párti vagyok.

2022. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SIDLER22 ***** válasza:
68%
Régebben én Debian-t használtam szervernek. Jelenleg Archlinux-ot használok az asztali gépemen, de amennyire minimalista a base csomag szerintem szervernek is elég jó lehet.
2022. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ubuntu megy nálam 24/7 évek óta, 200 napos uptime is volt egyszer, de néha azért újraindítom havonta, kernel frissítés miatt.
2022. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Linuxból az a distro, amiben a legtöbb tapasztalatod van. Ha még nincs semmi tapasztalatod, akkor Debian vagy Mint, mindkettő kezesbárány.
2022. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Debian szervernek mindig jó. Archot annyira nem ajánlom, nem az a fő célja, inkább desktop.
2022. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem is a konkrét disztró a kérdés, hanem hogy mennyire "stabil" repót használ, és esetleg hogy milyen init rendszere van gyárilag. (SysV, SystemD, Upstart, ..)
2022. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!