Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macbook rootolva lett és csak...

Macbook rootolva lett és csak windows 7 van rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e abban segíteni, hogy van egy macbook amit az ismerősöm kapott egy munka "kifizetésként". Azonban a bibi az, hogy windows 7 van rajta és semmi más. megnéztük a partíciókat és nincs mac és windows külön csak windows egybe. (sajnos sose dolgoztam még mac gépekkel) Tudnátok segíteni, hogy lehetne leszedni róla a windows és mac op rendszert tenni rá ismét?


Köszi előre is!



2022. júl. 16. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

nincs az rootolva, csak simán telepítettek rá egy windows. Az inteles mac-ek viszik a window gond nélkül.

Kell csinálni egy macOS telepítő pendriveot, arról elindítani a gépet és telepíteni.

[link]

[link]

2022. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen azt tudom, annyira beleástam magam, hogy milyen processzor van bennük és hogy viszik-e a windowst, viszont azt furcsáltam akárhol néztek, hogy mindenkinél 2 partíció van. 1 mac és 1 windows. itt meg csak windows így bootcamppel nem lehet leszedni a windowst.


De köszönöm a segítségedet, megpróbálkozunk ezzel! :)

2022. júl. 16. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a pendriveról elindul a telepítő, akkor orr van lehetőség particiók törlésére, létrehozására, méretezésére, stb. akárcsak windows esetén. Ha nincs két partició abból nincs semmi gond, törlöd és létrehozol egyet a macOS-nek és arra telepíted. Nem olyan nagy örgöngősség mint amilyennek a windowsbúza beállítja :D
2022. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben van. köszönöm szépen :D
2022. júl. 16. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!