Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepített Linux könnyen...

Telepített Linux könnyen átmigrálható másik rendszerre, másik HDD-re? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy telepített Linux rendszer (40 GB-s IDE HDD-re) könnyen migrálható mondjuk egy 500 GB-s SATA HDD-re?

Tudom hogy van UUID alapú lemezkezelés, a fstab-ot nem tudom például át kell -e írni és a kernel "initrd" miképpen módosul meg persze a grub betöltő stb.



2022. aug. 3. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
kicsit macerásan de anno klónoztam így linux debiant, gond nélkül felállt a rendszer, egyedül a drivereket kellett törölni és telepíteni, de összességében működik.
2022. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Clonezillával vagy Macriummal [link] az iso tartalmát simán átmásolod egy Fat32 pendrivera és arról bootolva klónozod vagy mented majd visszaállítod a másik lemezre..
2022. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem nehéz. Én csak simán dd-vel szoktam, utána átírom a partíció az UUID-jét és kész. Nem szokott gond lenni.
2022. aug. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hol írod át és hogyan?
2022. aug. 4. 07:11
 5/17 A kérdező kommentje:
A #2. hozzászóló témába nem vágó, irreleváns, buta kommentjét tudnátok jelenteni hogy töröljék?
2022. aug. 4. 07:12
 6/17 anonim ***** válasza:
Clonezillával azt klónozol amit akarsz, legyen az Windows, Linux, Mac vagy hűtőgép. Mindent átvisz, ahogy a neve is mutatja klónoz, szóval amire rádugod fingja sem lesz hogy ez egy másik eszköz. Az üres helyet pedig hozzácsapod a meglévő partícióhoz, amennyiben nagyobbra klónozol.
2022. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Boot folyamat során átírni vagy módosítani valamit szükséges - gondolom - hogy ne legyen "kernel panic" mert valamit nem tudott mount-olni.
2022. aug. 4. 11:13
 8/17 Tom Benko ***** válasza:
A boot könyvtár bejegyzéseiben javítsd ki az esetleges hivatkozásokat, meg az fstabban. Ennyi. Én annak idején totál vascserét hajtottam végre, az egyetlen nyavalyája az volt, hogy 32 bites proci helyett 64 bitesre cseréltem. Amiatt sírdogált kicsit, a hardvert simán vette. 2006-ban lett telepítve, 2013-ban felújítva, azóta muksi nélkül fut.
2022. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha nem ismerem hogy milyen UUID-ra kell átírni egy új rendszer esetén akkor mit tehetek?
2022. aug. 4. 13:20
 10/17 anonim ***** válasza:
Miért kéne bármit átírni..?
2022. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!