Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet visszaállítani a...

Hogy lehet visszaállítani a partíciókat linuxon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Linux mint-et használok és még új vagyok vele ezért kérek segítséget. Van 2 ssd a gépemben (egy nvme és egy sata) és az nvme-re van telepítve egy windows (erről bootol a gép) és van mellette egy kis partíció az adatoknak másik ssd-re telepitettem a linuxot. A probléma hogy windowsos ssd-n lévő kis particiót megprobáltam a linuxban leformázni és felcsatolni de valamit nagyon elrontottam mert most egyáltalán el sem indul a linux csak a terminálos felület jön be és szeretném valahogy visszacsinálni hogy újra működön. Tudnátok ebben segíteni vagy az egészet újra kell telepíteni? Előre is köszönöm!

2022. szept. 26. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugye nem az nvme SSD-n lévő EFI partíciót formáztad? Mert akkor nem csak a Linuxot, de a Windowst is tönkrevágtad!
2022. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Neem a windows működik hála istennek. Sikerült utánanézzek az /etc/fstab filet kellett szerkesztenem mert nem tudta felcsatolni se ellenőrizni a file rendszer ellenőrzésnél. A lényeg hogy sikerült megoldani.
2022. szept. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!