Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Állásinterjún milyen Excel...

Állásinterjún milyen Excel feladatok lehetnek?

Figyelt kérdés
Hamarosan ehgy hivatali helyre megyek állásinterjúra. Nagyjából kezelem az excelt, de tapasztalt hozzászólóktól várnék választ, kb. milyen feladatok, milyen függvények várhatók egy állásinterjún?

2022. okt. 1. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Miért lenne excel függvény kérdés egy állásinterjún?
2022. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Helytől függő. De ahol a HR-es nincs teljesen képben (aki interjúztat) a pivot tábla egy kedvencük, még akkor is ha nem kell az adott munkához. Mert az jól hangzik, bonyolult és "trendi". Aztán ha utána többet nem kell az mindegy, de a gyengébb képességű HR-eseknél ez egy kötelező kör. Ezen kívül amivel még találkoztam az ilyen szúrj be, másolj innen oda. Esetleg egy fkeres vkeres szokott még lenni. De tényleg helytől és interjúztatótól is függ.
2022. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, aki excel pivot-ot megtanulja yt videóból az már ért hozzá :'D

Amúgy van olyan munkakőr, amelyhez makrózást kérnek, de nem is úgy hírdetik h alap office ismeretek.

2022. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: Én jelentkeztem egyszer egy villamosmérnök állásra, és pivot táblát kértek. Akkor ott álltam fel és jöttem el, hogy arra ott azon a munkaheyen soha nem lesz szükségem. Két nap múlva hívott a főnök, hogy hol vagyok. És közöltem vele, hogy miután pivot táblát kértek és olyan céghez nem megyek. Mire a főnök, de 4 éve nem találnak embert. Én meg mondtam, sok sikert. Igen sok helyen a HR-es azt hiszi, hogy ha valaki tud pivot táblát akkor mindenhez is ért az Excelben.
2022. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok, a másik kedvenc még a Solver :) na az viszont tud hasznos lenni, de kevés helyen kell alkalmazni.
2022. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pivot tábls is tud hasznos lenni (ezt nem is tagadom), ott ahova kitalálták. De kell hozzá egy olyan főnök aki átlátja (pl. pénzügyi területen). Egyszer megcsináltam egy ilyen HR p*nak (továbbra is vill.mérnök) és mondtam neki, hogy akkor nézze meg és értelmezze az adatokat ott pislogott. Szintén felálltam és eljöttem. Szintén hívtak, hogy hát miért nem. (nekem könnyű mert oilyan a szakterületem, hogy most is válogathatok az ajánlatok között,mert kevesen vagyunk ezen a területen tapasztalattal, tehát ha valahol h*e a HR megyek tovább, igazán nem nekem kellenek, hanem én kellek nekik, és egészen jól tudok válogatni, mert azt kevesen tudják, hogy az állásinterjú egy bizonyos szint fölött kétoldalú, mert ha találnak valakit egy 3-4 éve futó hírdetésre akkor ott fel kéne fognia, hogy itt fordítva van már az interjú és nem azt kéne, hogy engem mér meg, hanem azt, hogy eladja nekem a cégét, hogy oda akarjak menni dolgozni, de ezt a HR p*a általában nem érti).
2022. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van olyan munkatárs, akit kifejezetten azért alkalmaztak, mert saját bevallása szerint Excel expert, és egy SZUM-ot sem tud megcsinálni. Két percenként a férjének telefonál, hogy ezt meg azt hogy kell megoldani.
2022. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7: Ismerős. Egyszer megkérdezték az Excel egyik vezető fejlesztőjétől (valahol olvastam a riportot), hogy szerinte mi a "haladó excel tudás" errr kb. az volt a válasza, hogy ez nagyon szakterület függő. Mert másképpen használja az Excelt egy mérnök és másképpen egy gazdasági elemező. És szerinte nincs olyan ember aki az Excel összes lehetőségét ismerné, mert senkinek nincs az összesre szüksége.


És mai élmény, állásinterjú Excel (még mindig speciális területen vagyok villamosmérnök és ennek megfelelő szinten kezelem az Excel-t), szokásos feltételes formázás (hogy nekem minek azt nem tudom), pivot tábla (szinten nem tudom, hogy nekem minek). Már majdnem felálltam, hogy eljöjjek, hogy köszönöm de nem égetem magam ilyenekkel, mert nem egymást keressük. /van most állásom, szóval nem az éhenhalás miatt keresek, de hátha valahol kapok jobb fizetést, meg esetleg hamarabb odaérek/. Szintén több éve futó hírdetés (már többször láttam). Mire a HR a díjnyertes kérdése: "és motivációs levelet hozott-e?" mondom neki, én? Minek? Önök keresnek erre a pozícióra 3 éve embert. Szerintem Önnek kéne nekem adjon egyet, hogy miért Önökhöz jöjjek. Erre pislogás, hogy hát ez nem úgy van, mert ... ezt már nem hallgattam meg. Felálltam elköszöntem, hogy további sok sikert a keresgéléshez.

2022. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!