Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben fejleszteni szeretném...

Excelben fejleszteni szeretném egy táblázatomat képletekkel megoldható az ismétlődő cellák kezelése vagy csak makróval? Bármilyen másik egyéb alternatívát is szívesen várok.(Megjegyzésben részletezem)

Figyelt kérdés

Egy "okos" táblán dolgozom és elakadtam vele. Eddig mindent manuálisan töltöttem ki és ezen változtanék.


Az A oszlopban vannak Dátumok egy évre lebontva.

A B oszlopban vannak az ismétlődő cellák (vagy a cellákban található ismétlődő szövegek)

Egy naphoz több ismétlődő cella csatlakozik.

Használok Adatszűrőt a Táblázatban és kiadja hogy a Lánchíd melyik naptári naphoz van beírva.


A B A B


2022.01.01 Lánchíd --> 2022.01.01 Lánchíd

2022.01.01 Országház 2022.02.18 Lánchíd

2022.01.01 Halászbástya 2022.03.22 Lánchíd


A kérdésem az lenne hogy én hogy tudom elérni azt excelben hogy:


1) Ha kitörlök egy Lánchíd cellát, az ne legyen hiány a táblázatban hanem szúrja be egy másik naphoz nekem esetleg a hozzá tartozó másik cellával együtt (ha lehetséges).


2) Ha egy táblában van és meglehet mondani hogy: 10 Lánchíd cella van 1 évben és ossza szét nekem 1 éven belül bármelyik napra, a saját "feltételeim" megadásával.


Nehéz a feladat, Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

Bármilyen megoldásra hajlok és vevő vagyok akár makró akár képlet,

Viszont makrót írni már nem tudok, Képletekkel nincs gond de ha leírnátok nekem a makrót vagy a képletet akkor nagyon sokat segítenétek!

Bármilyen kérdés van vagy nem érthetően írtam le nyugodtan lehet kérdezni.


Köszönöm! :)



2022. nov. 4. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Képlet
Makró
Nem megoldható
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keress valami célprogramot rá, ha mást nem, adatbázis-kezelőt.
2022. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindenképpen Excelre van szükségem sajnos. :/

Más programmal már én is megcsináltam volna.

2022. nov. 4. 14:02
 3/3 Farkas999 ***** válasza:

Jó lenne látni a táblát, meg a feladatot pontosítva, mert így nehéz értelmezni!

Pl. honnan veszi át az adatot a cella?

Lehet, hogy csak egy pivotra van szükséged?

2022. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!