Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 11 / 10 OEM verzióról...

Delete_Killer kérdése:

Windows 11 / 10 OEM verzióról vélemény?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy ha feltelepítem akkor csak azon a hardveres gépen lesz jó, és ha cserélek alaplapot vagy valami más hardvert akkor már nem lesz telepíthető. Ez így van?

2022. dec. 4. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem így van, HDD-t és VGA-t biztos cserélhetsz, sőt CPU-t is , de talán még alaplapot is olyan gépek esetén tartom lehetségesnek, mint pl: egy laptop, vagy pl dell,hp stb hasonló komplett gépet.
2022. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 magyarán ha feltelepítem, majd később újra telepíthetem?

Mert van egy:

tuf gaming X570-PLUS

R5 5600g

Gtx1660Ti

2 db ssd

De ha esetleg cserélném a vga-t akkor nem e lesz gond a rendszernek. 😊

2022. dec. 4. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg egy VGA és RAM csere belefér, CPU már nem biztos, alaplap pedig biztosan nem.
2022. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, egyébként az alaplapcsere csak akkor fér bele szerintem, ha gari időn belüli meghibásodás történt.
2022. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az OEM licence alaplap ID-hez van kötve. Minden hardvert lecserélhetsz asztali pc esetén (processzort is), kivéve az alaplapot.

Ez van a nagy könyvben leírva.

A valóságban meg én már vittem át win 8.1 és 10 OEM licencet másik gépre.

A 8.1 ráadásul CD-s nem szürkepiaci, eredeti MS-tól vásárolt 60 ezer forintos op rendszer volt.


De! Ha szürkepiacon akarsz aktiváló kulcsot venni, akkor 2500ft helyett 3500ft-ért kapsz Retail licencet, amit a legtöbb esetben 3 gépen is használhatsz egyszerre, és gond nélkül átvihetsz másik pc-re.

Szerintem az az 1000ft plusz.. 😊

2022. dec. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy éve vettem egy am4-es alaplapot használtan. Természetesen én teljesen más konfigurációban használom, mint az eredeti tulaj. Másik processzor, ram, videokártya, hdd, ssd. Sőt, azóta tettem bele még plusz ramot is. A windows a telepítése után azonnal aktiválódott a régi tulaj licenszével és azóta is megy.
2022. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!