Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik böngészőt használjátok,...

Melyik böngészőt használjátok, és miért?

Figyelt kérdés
Kinek melyik a jobb és miért?

2022. dec. 7. 19:53
A kérdező szavazást indított:
Chrome
Opera
Firefox
Edge
Safari
Egyéb
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
firefox ftw
2022. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Firefox, edge, ie11


Firefox a mindennapi böngészőm. Valószínűleg azért használom ezt, mert az első gépemen ez volt az alapértelmezett böngésző (az ie után). Így megszoktam ezt. Sok jó bővítmény van hozzá és megbízom bennük. Népszerű és támogatott böngésző, hátrány nem ér a használata miatt.

Az edge böngésző egy alternatív böngészőm. Ugyan úgy széles körben van támogatva és más áruházakból is tud bővítményt kezelni. Ez hatalmas előny. Mellette azért gyors. Inkább akkor szoktam használni, ha egy teljesen elkülönített munkamenetet akarok kezelni.

Az ie11 böngésző meg kamera rendszer miatt. Szabadulnék tőle, de nem lehet. Mást nem támogat, azért meg nem fizetnék 150ezret, hogy legyen egy új rendszerem, ami támogat bármi mást.

2022. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Brave. Korábban Firefoxot és Edge-t, de más helyeken ma is szívesen használom őket. Maradnék a Firefox-nál, csak nálam egyszerűen hulladék a mobilos verziója, az Edge-ben és például a Chrome-ban pedig januártól szépen le fog butulni a reklámblokkolás, a Brave-ben van egy jó beépített reklámblokkoló.
2022. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

A kiwi böngészőt próbáld ki. Chrome alapokon van. De különálló fejlesztés. A chrome bővítményeit lehet benne telepíteni, mint pl az ublock origin, adguard vagy bármi egyebet, amit lehet chrome asztali géphez telepíteni. Felülete számomra barátságos. Gyors és megbízható böngésző. Sajnos valamennyire a google beleszól a fejlesztők dolgába. Nem nagyon tudom amúgy milyen üzleti kapcsolatban állnak. Pár éve volt olyan extra funkció amit ki kellett venniük, mert jobb volt a youtube a böngészőn, mint maga az alkalmazás. Lezárt képernyőnél is ment a youtube, reklámok és minden egyéb nélkül (ez most csak asztali módban érhető el).

Ha úgy van próbáld ki.

2022. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Többfélét is használok vegyesen.


Falkon - Mert a KDE alap böngészője, megszoktam, szeretem.


Vivaldi - Mert tökéletes. Hirtelen, mondjuk egy out-of-the-box böngésző (pl. Chrome) után túl sok lehet, de én pont ezért szeretem. A legutóbbi nagy frissítésükkel, és azóta is érkező kis funkcióbővítéseikkel egy annyira produktivitásra fókuszáló böngészőt hoztak létre, hogy ha egyszer elkezded használni és belemélyülsz rendesen a beállításokba, a mail és calendar felépítésébe, stb., hogy nem tudod utána otthagyni.

Ha lenne sok-sok programnak webes felülete, akkor tulajdonképpen egy fapados operációs rendszernek is elmenne lassan.


Edge - A gépemen Linux és Windows is van. Win-en inkább ezt használom, főképpen a Microsoft 365 programokkal való konnektivitás miatt.


UC Browser és Sogou Browser - Szoros kapcsolatban állok kínaiakkal mind a magánéletben, mind üzletben. A UC Browser nagyon jó ha masszívan kínai oldalakon kell mászkálnom, míg a Sogou Browser a WeChat-tel való kapcsolata miatt szinte csak CRM-ként van használva.

2022. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Firefox, nálam nem jelentkeztek a fenti problémák, még a reklmmentes youtubozás is megy lezárt képernyő mellett, pici trükkel persze. :) a youtube alkalmazás letiltása általában az első dolgom.
2022. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vivaldi - mert tiszteli a magánszférát, testreszabhatóbb, mint bármely böngésző. Tele van funkciókkal mégis te döntöd el mennyi kell belőle, de beszéljen az oldal helyettem: [link]
2022. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

Alapvetően Edge -W10 oprencerem van, ez ott van benne és a mindennapokban teljesen jól használható. A Google szolgáltatásaihoz Chrome -ez a szabvány felhasználói felülete...

És persze Vivaldi -annak idején megszoktam az Operát és annak ez az utóda.

2022. dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Firefox, a kiegészítők és a testre szabás miatt.
2022. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Safari. Mert az volt a mac en alapból es nekem megfelel
2023. jan. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!