Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb VPN?

Melyik a legjobb VPN?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék használni egy VPN-t, viszont sajnos nem tudok választani a hatalmas kínálat miatt. Szerintetek melyik a legjobb? Szempontok: ár, sebesség, biztonság, szerverek száma stb.

Én eddig a Surfshark-ot és a NordVPN-t néztem ki, ezek között gondolkodok, de bármilyen tanácsot elfogadok. Köszi.



2022. dec. 22. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
NordVPN-t ajánlom , meg vagyok elégedve. Nyilván nem a legolcsóbb, de ismered a mondást olcsó húsnak híg a leve..
2022. dec. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem express vpn vált be mert sebessége és stabilitása hozza amit kell.

Szerverek gondolom rendben vannak mert sosem kell a szerverválasztóba mennem.

Talán legelején ki kellett egyet választani de annak már több hónapja és nem emlékszem pontosan.

2022. dec. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 DK-s ***** válasza:
37%
TOR
2022. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hide.me - drága, de sok a szerver (köztük Magyarországon is), gyors

Your Freedom - nem egy rakéta, de 10 MBitet gond nélkül hoz mindig ami a letöltéseken kívül mindenre elég, nincs sok szerver, ellenben olcsó (ha csak mobilra kell szinte ingyen van, de az asztali is feleannyiba kerül mint a nagyok), meg átmegy szinte minden tűzfalon, a Kínai Nagy Tűzfaltól kezdve a céges proxykon át az elfogyott mobilnetig, csak hagyni kell a varázslót dolgozni pár percig.

2022. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell a VPN, meg mennyit tudsz rá szánni.

A lentebb részletesen bemutatott szolgáltatások mindegyikét kipróbáltam.


Vannak ingyenes VPN-ek is, de kompromisszumokkal.

A legjobb ingyenes VPN szerintem a ProtonVPN, náluk három ország szervereihez csatlakozhatunk: Hollandia, USA és Japán. Ezeken belül azonban több szerver közül is választhatunk. Hozzánk a Holland szerver van a legközelebb, a sebessége közepes, 500 Mbit-es internettel 150-250 Mbit/s között szoktam mérni. Ami miatt ajánlom, hogy korlátlan az adatforgalom. Van prémium szolgáltatás is, ez kb. hasonló árban van, mint máshol, van benne malware szűrő, biztonságos mag (ez két szerveren irányítsa át az adatforgalmat) és TOR, ami gyorsabb az ingyenes TOR böngészőnél.

A másik ingyenes VPN amit ajánlok a Windscribe. Ez havi 10 Gb adatforgalmat ad, 10 ország van benne (sajnos ingyenesben Magyar szerver nincs). Ami miatt szintén ajánlom ezt a szolgáltatást, hogy prémium VPN náluk van a legolcsóbban havi fizetéssel, a Build A Plan csomagban 3 dollárért kell rendelni (két tetszőleges szervert + korlátlan adatforgalmat válassz). A prémium és ingyenes verzióban is van Malware szűrő, reklám blokkoló és még néhány hasznos szűrő.

A harmadik ingyenes VPN amit ajánlok a Privado VPN. Ez szintén 10 Gb-ot ad, 12 ország szervereihez férünk hozzá, az ingyenesben sajnos náluk sincs Magyar szerver. Cserébe ez a leggyorsabb ingyenes VPN, 400 Mbit/s feletti sebességet is mértem vele. A prémium több országot és korlátlan adatforgalmat tartalmaz, prémiumnál van Magyar szerver.

Van egy Magyar VPN szolgáltató is, a CsibVPN, ők havi 3 Gb adatforgalmat adnak ingyen, és elég jó árban van a prémium, három havi fizetéssel már olcsóbbak, mint a Windscribe, de havival is csak picivel drágább.

Tipp: a fenti ingyenes VPN-eket akár párhuzamosan is használhatod (természetesen egyszerre csak egyre csatlakozz), így kihasználhatod mindegyik előnyeit, meg összeadódnak az adatforgalmak. Összességében azt mondom, ha nem nagyok az igények, a fenti VPN-ek együttes használatával megoldható a VPN szolgáltatás, és nem szükséges fizetni érte. A többszörös regisztrációt viszont mindenhol szűrik, bár kis trükközéssel kijátszható a dolog.


Fizetős VPN-re akkor lesz szükséged, ha torrentezni kell, illetve Magyar szerverre is szükséged van. A fentiek mindegyike megfelel, ki tudod próbálni az ingyenessel, és előfizetsz arra, ami tettszik. De van még két szolgáltatás, amit részleteznék.

VPN Unlimited: egyre népszerűbb VPN, elég jól feloldja a streaming szolgáltatók földrajzi korlátozásait. Ami nagy benne, hogy van életreszóló csomag, ezért egyszer kell fizetni, utána nem jár le. Igaz, egyben kicsit drágább, de hosszú távon megéri. Az ára 200 dollár, de most félárban adják, nem tudom meddig él még ez az akció.

TunnelBear: elég gyors VPN, sok országban vannak szervereik, közöttük Magyarországon is. Van ingyenes csomag, de ez inkább csak a program kipróbálására elég, mert havi 500 Mb-ot adnak. Ami miatt erősen ajánlott ez a szolgáltatás, az az évenkénti független audit teszt. Ha valami sebezhetőség van benne, ennek során garantáltan észreveszik és javítják, ami miatt ez az egyik legbiztonságosabb és legmegbízhatóbb VPN szolgáltatás.

Népszerűek még az Express VPN, a NordVPN, és a Cyberghost, ezeket nem teszteltem, ezért véleményt sem tudok róluk írni.

2023. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!