Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 11 jobb mint Windows 10?

Windows 11 jobb mint Windows 10?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
nem sot atlagba sokkal szarabb
2023. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem jobb. Nekem most az van, meg lehet szokni, de visszasírom a Windows 10-et, csak nincs kedvem baszakkodni vele, mert akkor mindent újra be kellene állítani, és a gépem most nagyon jól működik a rajta lévő programokkal.
2023. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 P.O.C. ***** válasza:
63%

Nincs számottevő különbség. Megjelenése óta nyúzom asztali gépen gamingre, munkára. Laptopon munkára. Szóval ez a divat köpködés, ami a neten most megyen a 11-re, óriási bullshitnek tartom. Tény, hogy nem abakuszra kell telepíteni (de ez már a 10 -re is igaz volt)

Úgyan úgy fut minden játék mint 10 alatt. Ugyan úgy elindul minden szoftver amit 10-en is használtam. Ugyan olyan stabil.


Szóval tényleg egyéni szimpátia, melyiknek tetszik jobban kinézetre.

2023. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Ezért is írtam, hogy tökéletesen működik a gépem, de visszasírom a Windows 10-et, mert annak a felülete nekem jobban tetszett. Támogatott gépen van a Windows 11-em.
2023. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem jobb.

Semmilyen lényeges újítást nem hoz, talán az Android alkalmazások integrációját a Store-ból. Ezen kívül a TPM és a secure boot megkövetelését én nem nevezném újításnak...

Máshogy néz ki, de ez is ízlés kérdése.

A középen megnyíló Start menü, ami eltakarja a képernyő nagy részét szerintem egy nagy baromság, de szerencsére be lehet állítani, hogy úgy nézzen ki mint Windows 10-ben.

2025 októberéig támogatott a Windows 10. Én addig azt javasolnám a 11-es helyett.

2023. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Jobb, mint amikor Developer Preview csatornán kijött a béta, de csak ezért nem csinálnék meg egy reinstallt vagy egy update-et. Új gépre szerintem már érdemes lehet W11-et rakni, nincsenek komoly bugok, stabilitási problémák, és hátha idővel jön olyan feature (esetleg megszeretsz pár olyan feature-t), amiért érdemes W11-et használni.


[link]

Ez a legutóbbi nagy frissítés, viszonylag sok olyan dolog van, ami érdekes lehet.


Ajánlom mellé a Microsoft Power Toys telepítését is.


W10-zel sincs baj. Megvannak az ismert hülyeségei, touch screenre nem túl jó, talán a UI skálázása se olyan jó (pl. 4k-8k monitor esetén, vagy ha tévéről gépezel, fontos), meg hát egy elég fapados szoftver UX és eszközök szempontjából.


Elméletben a W11-nél valamivel javulnia kéne az akkuidőnek, és a memóriamenedzsmentje is valamivel használhatóbb lett, de nem vennék rá mérget, hogy ez a gyakorlatban is így van-e. Én csak a nappaliban használom aktívan, dolgozós notebookon épp' csak fel van pattintva egy másik OS mellé, hátha valamit kényelmesebb Windowson megcsinálni.

2023. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 P.O.C. ***** válasza:
0%

#5: Én ezt értem, és tapaszalom hogy nem jobb. Viszont nem is rosszabb.

Tehát ha van egy gép ami tökéletesen kompatibilis vele, és nincs rajta operációs rendszer. Nem látom értelmét csak azért kihagyni, mert most ez a divat a 10 -et kell szeretni, a 11 -el meg szarozni. Ennek semmi értelme nincs.


Mert hogy most két kattintás a start gombot a megszokott bal oldalra hozni. Úristen, mincsoda tragédia..

2023. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

#7

5-ös vagyok.


Egy szóval nem mondtam, hogy a Windows 11 szar, csupán ha már valaki Windows 10-et használ, semmi értelmét nem látom annak, hogy frissítsen rá.

És igen, tudom hogy pár kattintás a Start menü áthelyezése, de akkor sem fogom megérteni, miért jó hogy alapból középen van és ha megnyitod pont a képernyő közepét takarja el.

2023. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Én sajnos win11-nél belefutottam egy olyan BIOS frissítésbe, hogy alaplapot és ventilátort is cserélni kellett az asztali gépemen. (2021.október) Soha a büdös életbe még hasonló gondom sem volt, pedig win95-től XP-n át sok mindent használtam már.

Amúgy most is bios frissítésssel csesztet ez a qrwa gép, de frissítse az akinek Bill Gates a faterja.

2023. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 P.O.C. ***** válasza:
100%

#8: Nem mondtam hogy frissíteni érdemes rá, ha van egy belakott jól működő 10, de a van egy géped amin amúgy sincs rendszer, akkor már érdemes elgondolkodni, már csak a hosszabb terméktámogatás miatt is, ha másért nem.


Senki nem tudja miért akartak "Apple -ösödni" ezzel a középre igazított start menüvel. Hülye ötlet volt. Hiszen azért használunk Windowst mert nem Mac. De még az kisebb bűn a Windows 8 csempéihez képest, ott még lehetőség sem volt kikapcsolni, mintha mindenki érintőképernyőn nyomná, pedig egérrel a csempe felület baromi kényelmetlen volt. Be is szívta miatta a MS, ott nagyobb volt a népharag.

2023. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!