Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 11 eseténél a C-nek...

Windows 11 eseténél a C-nek 64GB-nak kell lennie minimum, vagy a lemeznek magának cakk-pakk?

Figyelt kérdés
2023. febr. 3. 17:02
 1/7 fukapapa27 ***** válasza:
85%
Én személy szerint minimum 120 de inkább 150GB-ot hagyok a C-nek, szerintem a 64GB édes kevés!
2023. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. febr. 3. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
A 15 éves 64GB ssd-t cseréld le egy nagyobb újra... :P
2023. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Inkább legyen több, mert seperc alatt megtud telni a meghajtó.
2023. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lassan fél éves használat után a foglalt helyem kb. 36GB, szóval szerintem nem kell olyan komolyan venni.
2023. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Minden nagyobb frissítés után lemezkarbantartóval törlöm a letöltött frissítéseket egyből. Hibernálást kikapcsoltam. Játékot nem telepítek. Fix lapozó. Így nem tud "megtelni" a C gondoltam, mindig volt szabadhely cca 25GB.


Szóval nekem is az volt az érzésem, hogy elég akár 55GB is. Ez még a régi win10-é volt. Csak most az utolsó frissítés nagyon lassan jött le, ezért kérdeztem..., írják akár le is áll a frissítés, ha nem érzékeli elég nagynak a C-t. Na mindegy most már beállítottam 70GB-ot.

Köszi.

2023. febr. 4. 09:41
 7/7 anonim válasza:

Nagyban függ a válasz a felhasználói szokásoktól. Például ki mennyi alkalmazást szokott használni, amit a rendszer-partícióra telepít fel, illetve az alkalmazásokon kívül még ki mit tart a rendszer-partíción.


Én személy szerint nagyon kevés cuccot szoktam egyszerre feltelepíteni és amit nem használok (például videó vagy zene), azt le szoktam törölni vagy külső meghajtóra mentem le. A fölösleges adat-szemetet is, mint például az ideiglenes internetes fájlok vagy a régi letöltött cuccok, rendszeresen legyalulom a meghajtókról. Illetve én ódzkodok attól, hogy egyetlen partíció legyen az egész meghajtón, így én mindig ketté szoktam partícionálni azt.


Az én gépemben 256GB-os SSD van, ebből 80GB a rendszer-meghajtó, a többi a személyes adatok partíciója és a C-n így is van nagyjából 25GB szabad hely egy nagyjából másfél éve telepített Windows 11-gyel.


Tehát érdemes minimum 80-100GB szabad helyet hagyni a rendszer-partíciónak, de ha minden kötél szakad, akkor egy partícionáló-szoftverrel bármikor átméretezhető bármelyik partíció - bár ezzel óvatosan, mert ha átméretezés közben bármi balul sül el, akkor búcsút mondhatsz az adataidnak.

2023. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!