Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Működik az Android földrengés...

Működik az Android földrengés jelzöje?

Figyelt kérdés

Találtam a telómba egy ilyen programot hogy földrengés jelző ami elvileg ha van földrengés a közelben jelez. Mivel az elmúlt hetekben igen sok helyen volt ilyen így netán lehet itthon is itt Magyarországon így aki ismeri ezt a funkciót akinek valahol be jelezet az leírja és azt is hogy tényleg működik-e tényleg volt Földrengés

Ha valaki hülyének néz én csak az életemet akarom így mdg megmenteni hogy tudjam mind ezt éles helyzetben


2023. márc. 20. 20:08
 1/7 Szirty ***** válasza:
41%

Első hallásra olyannak tűnik mint az időjárásjelző app. Meg tudod nézni hogy esik vagy süt a nap. Ezt megteheted úgy is hogy kinézel az ablakon.

Ha földrengés van azt érzed.

Hogyan mentené meg az életed az ha nem csak a csillár leng és a vakolat potyog, fal omlik, de közben még a telefonod is csipog?

2023. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen. Billeg a monitor az asztalon, esetleg el is dől.


Esemény után meg beírod a google keresőbe hogy földrengés és leszűkíted a keresés időtartamát 1 órára... :)

2023. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"én csak az életemet akarom így mdg megmenteni"

Életmentéshez mondjuk az ilyesmi semmit nem ér. A földrengés nem olyan, mint a nyári zápor, hogy meglátod 5 km-re a felhőt, onnan jelzik neked, hogy esik az eső, a felhő meg ha feléd tart, akkor van időd a kiteregetett ruhákat beszedni, mielőzz még megáznának. A földrengés kvázi azonnal ott van, ameddig elér az ereje. Ez nem úgy megy, hogy észlelik 10:18-kor az epicentrumban, és 10:30-kor meg tőle 20 km-re. Az ilyen alkalmazások tájékozódásnak jók, de semmiféle életmenő funkciójuk nincs. Ha létezne földrengés-előrejelző alkalamzás, annak már lenne, de olyan meg nem létezik, már csak azért sem, mert jelenlegi tudásunk és technikánk szerint ezeket nem lehet előrejelezni.

2023. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
Nem előrejelzésről volt szó, hanem jelzésről!
2023. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Működik. Nem dísznek van benne. Csak Magyarországon nem gyakoriak a földrengések, a törökországi földrengéshez hasonló erősségűek meg kb. elképzelhetetlenek.

[link]


A 2015. március 29.: Miskolc: 3,2-es erősségű rengést átéltem, Miskolc mellett élek. Ültem a székben és ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy gitárhúrt pengettek volna meg és azt rezgést éreztem a szék háttámláján keresztül, amibe bele is borsódzott a hátam, de mire fel is fogtam ésszel, hogy mi történt, már vége is volt.


A 2010. december 14.: Miskolc, 2,9-es erősségű rengést meg nem éreztem, de a facebook majd felrobbant, azonnal mindenki kitette, hogy úristen, földrengés, éreztétek? MSN-en beszélgettem, többen is rám írtak, hogy érezted? Volt aki, "túlélted?" :D Én nem éreztem azt, de a nagy izgalomra megettem utána egy szendvicset, arra emlékszem. Az 5 évvel későbbinél viszont senki le se tojta, facebook-on nem írta ki senki...


Példa a működésre:

https://www.youtube.com/watch?v=TpwF6LSHdzQ


Igaz, ez csak egy anime (2020 Japan sinks - 2020 Japán vége), de ott, azokban az országokban, ahol kb. előfordulhat ilyen, ott komoly jelzőrendszerek is vannak. Nem fog tudni órákkal előre értesíteni, de ha van pár másodperced felkészülni, lehet életben maradsz, ha olyan erősségű. Ha kapod az értesítést, akkor lehet csak másodperceid vannak biztonságos helyre húzódni. Minél távolabb vagy az epicentrumtól, annál több időd van a vészjelzés után, ami meglehetősen gyorsan megérkezik a telefonra, de simán elképzelhető, hogy már zajlik a rengés és akkor megy ki.


De itt a riasztási rendszer élőben is:

https://www.youtube.com/watch?v=debwaB6dmGA


72 másodperc múlva kezdett el remegni a monitor az első riasztás befutása után. Ha van ennyi időd, pl. kitudsz menni a házból.


De itt egy Japánban élő magyar srác videó a témáról, hogy ez milyen is Japánban, hogyan működik.

https://www.youtube.com/watch?v=K_2AcbRlglU

2023. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha ez ilyen jól működik akkor gondolom senki se sérült meg törökországban nemrég.
2023. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ jó dolog tudni hogy sok olyan funkció működik ami akár életet menthet a fenti magyar videó elég hasznos volt tetszett
2023. márc. 22. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!