Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ilyen böngészőbővítmén...

Létezik ilyen böngészőbővítmény Google Maps-hez?

Figyelt kérdés

Van egy GPS nyomvonalam, ami nem létezik még a Google Térképen, ezért szeretném hozzáadni. Ahhoz, hogy ezt pontosan tudjam rögzíteni, az új útvonal létrehozása közben látnom kéne az általam bejárt útvonalat, hogy ahhoz igazítsam.

Ezt alapjáraton a Google Maps-ben sehogy sem tudom megoldani, mert ha felveszem az útvonalat MyMaps-be, és úgy jelenítem meg a térképen, az is csak addig mutatja, amíg be nem lépek a szerkesztő módba.

Korábban úgy rémlik, volt ilyen böngészőbővítmény, amibe beimportáltam a gpx vagy kml fájlt, és megjelenítette a Google Maps oldalon a térkép felett egy plusz rétegben, és egészen addig láttam, amíg ki nem kapcsoltam. Elérhető még ez/ilyen valahol?



2023. márc. 21. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem találtam... kár, engem is érdekelne. A mymapsban szoktam szerencsétlenkedni én is.

Ha vannak olyan nyomvonalaid amik nincsenek fent OSM-en, akkor oda is rajzold fel! :)

2023. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Régebben, amikor még élt a MapMaker tuti, hogy volt ilyen, mert használtam is, csak nem emlékszem rá. Most ugyebár ennyit lehet tenni, hogy MyMaps-be importálod a nyomvonalat, és azt megjeleníted a Google térképen. Viszont amint szerkesztenéd az útvonalat, a nyomvonal eltűnik.

Korábban OSM-be is dolgoztam, viszont mivel egyáltalán nem használom, így nem éreztem gyakorlati hasznát a szerkesztéseimnek. (Alapvetően fejlődés lenne egyébként, ha nem létezne ezerféle térkép teljesen eltérő adatokkal.)

Egy időben a Waze-val is foglalkoztam, de felbosszantott a bürokráciájuk és az indokolatlanul beteg szerkesztési elveik, így ott hagytam őket.

A Google lenne számomra az elsődleges, de azok meg félnek a változtatástól (vagy nem tudom). Az is nagy előrelépésnek számít, hogy így 6 év után visszahozták az utak alakjának szerkesztését. Mondjuk a szerkesztési elvek, és hogy épp mikor, mit fogadnak el, velük kapcsolatban is néha kiverik a biztit.

Térképszerkesztési szempontból az OSM a leghasználhatóbb, viszont a POI-k terén az a legvisszamaradottabb is, feltételezem azért, mert kevesen használják, nincs igény a frissen tartásra.

2023. márc. 22. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!