Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy Windows gyári visszaállítá...

Egy Windows gyári visszaállítás segíthet ezen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában elkezdte azt csinálni a gép (kb 1 hónapos), hogy játékok indításakor kékhalált kapott. Megpróbáltam javítani driver illetve Windows-frissítéssel (jelzett, hogy van új elérhető frissítés). Frissítettem volna a Windows-t, nem sikerült neki, azóta betöltés után, mikor a felhasználóba jelentkezne be, sötét kép fogad, egyedül a kurzort jeleníti meg (feladatkezelőt enged megnyitni CTRL+ALT+DEL paranccsal). Próbáltam újraindítani, ugyan ez. Beléptem BIOS-ba, mentés nélkül kiléptem, akkor elindult, kékhalált kapott, majd újraindulva elkezdett rendesen működni. Viszont van, hogy továbbra is kékhalál. Továbbá előfordul, hogy weboldalakat nem tud megnyitni (sima Google keresést sem) se Chrom-ban, sem Edge-ben, közben YouTube-ot vagy Netflix-et simán.

Ha alaphelyzetbe teszem a gépet a személyes beállítások megtartásával az segíthet?

Konfig:

Asus Prime H610M-A WIFI

I5-12400F

16 GB Kingston Fury (2x8 GB)

Gigabyte RX 6650 XT

Cooler Master Elite V3 600W

Win 11 Pro



2023. ápr. 11. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Kezdésnek azt kéen megnézni mire dobja a kékhalált, akár eseménynaplóban nézd meg, akkor el elhet valamerre indulni a hibakeresésben.
2023. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, az valóban kimaradt: system service exception

Pontosabban csak délután tudom megnézni. Böngészőben status breakpoint volt (jelenleg Edge-t használok), ott a legfrissebb verzió van fent

2023. ápr. 11. 06:43
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Ehhez a géped konfigjának semmi köze. Valamilyen hibakeresésre van szükség. Olyan a windowsban pedig nincs, hogy "gyári visszaállítás". Ezt újratelepítésnek hívjuk!
2023. ápr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

@07:52


Kicsit le vagy maradva a korral.


A Windows 10-ben már létezik gyári visszaállítás funkció. :)

2023. ápr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Oké, megszoktuk hogy mindenhova hülyeséget írsz, de legalább nézz utána a dolgoknak, alaphelyzetbe szeretné állítani a kérdező a rendszert, arról nem beszélve, hogy a konfignak is elhet köze, mert elég sok hardveres hiba is képes kékhalált okozni, system service exception pl ram esetében gyakorta jön elő....

[link]


Itt a visszaállítás menete, csak bemutatóban.

2023. ápr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
A gyári visszaállítás nem jó semmire, legfeljebb néhány fontos adatfájlt töröl le a gépről. A winfos frissítései szintén nem oldanak meg semmit, csak új hibákat okoznak, amint azt tapasztalhattad. Ha nem hardverhiba (lehet, hogy a háttértár vagy a memória haldoklik), akkor csak a formázással egybekötött újratelepítés segíthet.
2023. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
#6-ossal értek egyet, a gyári visszaállítás inkább a felhasználók törlését jelenti. A volna mentett lemezképed, arról lehetne visszaállítani igazán jól, ennek elkészítését javaslom egyébként újratelepítés után is, ha a arra kerül a sor.
2023. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyári visszaállítás nincs jól írja az első (vagyis semmire sem jó, bármit is írnak mások). Teljes újratelepítés kell ilyenkor.
2023. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Időközben lefuttattam egy memóriadiagnosztikát is, memóriahibát jelzett. És visszagondolva kékhalálnál és böngésző összeomlásnál is kaptam memóriával kapcsolatos hibakódokat. Köszi mindenkinek a segítséget, úgy néz ki meglett a hiba forrása
2023. ápr. 11. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!