Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows eseménynapló: váratlan...

Windows eseménynapló: váratlan rendszerleállás?

Figyelt kérdés

Windows 10 Pro a rendszer.

Váratlan rendszerleállás történt, nem tudom van -e nyoma az eseménynaplóban és ha igen, miképpen nézhető vissza.

Nem áramszünet vagy áramkimaradás okozta.

Régen amikor hasonlót próbáltam, sok információ zúdult rám és nem találtam meg a lényeget.

AIDA szerint 0 "Blue screen" van, tehát Blue screen viewer és hasonlók nem jöhetnek szóba. AIDA az utolsó rendszerleállás időpontját írja csak, de mást nem.

Hőmérsékletek rendben vannak AIDA szerint.

M.2 SSD 40 fokos, ez így jó?

FSP 500W tápom van, a gép meg 90W fogyasztású maximum.

Nagyjából 3 éves.


Éppen az asztalon a VLC ikonjára kattintottam, VLC betöltődött és abban a pillanatban történt a hirtelen leállás.


Nagyon szeretném kideríteni mi lehet hibás, mert nem szeretnék így járni munka közben.


MSI alaplap, Ryzen 5 3600, GT710 videokártya. Nincs túlhajtva.



2023. máj. 6. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszer sem kaptál kék halált?

A másik kérdés, hogy miután kikapcsolt akkor egyből visszakapcsolt?


Illetve mikor kikapcsolt, de ha nem indult újra egyből akkor próbáltad bekapcsolni?


Ha ilyen 40°C körül van az úgy normálisnak mondható.

Érdemes lenne stressz tesztet csinálnod. Esetleg valamilyen memória tesztet kellene futtatnod.

2023. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Egyszer sem kaptál kék halált?"


Egyetlenegyszer sem. AIDA azt kiírja, hogy 0 Blue Screen.


"A másik kérdés, hogy miután kikapcsolt akkor egyből visszakapcsolt?"


Nem, nekem kellett kézzel visszakapcsolni.


"Illetve mikor kikapcsolt, de ha nem indult újra egyből akkor próbáltad bekapcsolni?"


Teljesen kikapcsolódott, ventillátorok se mentek.


"Ha ilyen 40°C körül van az úgy normálisnak mondható."


Igen, a többi alkatrész 30 fok körül van.


"Érdemes lenne stressz tesztet csinálnod. Esetleg valamilyen memória tesztet kellene futtatnod."


Memtest86 amire gondoltam.

2023. máj. 7. 17:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!