Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyi a reális ára egy...

Mennyi a reális ára egy windows 10, driverek telepítésének szervíznél free dos rendszerre?

Figyelt kérdés
2023. máj. 10. 00:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A DOS-nak ehhez semmi köze. Számla nélkül 10 ezer amiből a szürke kulcs 2 ezer a 20-25 perces 10 kattintásból álló telepítésért meg 8 ezret fizetsz (drivereket a Windows 10-11 telepítés közben leszedni magának).

Számlával meg 25-35 ezer szokott lenni, függően, hogy Home vagy Pro.

2023. máj. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor inkább csináljam meg én otthon? Teljesen hülye vagyok hozzá úgy is meg tudom?
2023. máj. 10. 01:22
 3/25 P.O.C. ***** válasza:
80%

Szerintem az évek alatt már ennyire egyszerű lett a folyamat, hogy bárki meg tudja csinálni. Ismerek itt a faluba egy majdnem 80 éves öregasszonyt. Ős is egyedül oldotta meg. :D


Millió segítség a neten, leírások és videók. Már csak az nem tudja megcsinálni, aki nem is igazán akarja.


Felhasználói oldalról csak egy pen drive kell. Meg egy másik működő gép ahol a telepítőt elkészíted.

2023. máj. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

free dos rendszerre milyen driverek kellenek neked..???

És mire használnád?

2023. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Hintalow ***** válasza:
94%

Asztali gèpekre szoszo egyszerű, laptopoknál meg jókora szìvásokba lehet belefutni, legutoljára tesóm hp-jával szìvtam, ahol nem látta az nv2-es ssd-t sem, ès jó 15 perc volt, mire kigugliztam, hogy milyen beállìtásokkal, milyen hp segèdprogramot/drivert a pen-re tève lehet elkezdni telepìteni.

Ezt valaki, aki nem is èrti mi törtènik, nem fogja az èletve megcsinálni.

2023. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ha van egy telepítőd, és a gépen nincs, amit meg kellene őrizni, a telepítés tényleg csak pár egérkattintásból áll, meg persze pád adat megadásából. A driverek majdnem mindegyikét magától telepíti működő internetkapcsolat esetén.

Ettől függetlenül én azt mondom, hogy azért nem árt, ha szakszerűen (és legálisan) van feltelepítve és beállítva a rendszer. Nem csak az a lényeg, hogy valami pikk-pakk fel legyen telepítve, hanem az is, hogy az ember biztonságosan, és hosszú távon használni tudja. Nyilván ha valaki érti, hogy mit csinál, akkor csinálja. De ha valakinek fogalma sincs róla, akkor nem biztos, hogy jó ötlet. Hoztak már hozzám rengetegszer szoftveresen tönkretett gépet, amit non-stop rendszergazda módban használtak, értelmes antivirus nélkül, meg felkeresett olyan is, aki újra akarta telepíteni a gépét, csak épp előtte nem mentette róla az adatait... Utólag pedig mindig nehezebb orvosolni a problémát (már ha egyáltalán lehet), mint megelőzni. Persze, a szakmában is sajnos elég sok a kókler, ezért is érdemes tájékozódni, ha tudsz, hogy ki mennyire megbízható. Aki aztán nem csak ráhányja a rendszert a gépre, hanem rendesen be is állítja, ha kell, az egyéb szoftverek feltelepítésében is segít (tudom imádni a kikapcsolt antivirus mellett otthon feltelepített kalóz Office-okat, és társaikat), ha valameinek az árát sokallod, akkor nem kalózmásolatot kínál, hanem megismertet ugyanolyan célú, de olcsóbb, vagy akár ingyenes szoftverekkel. (Mert mondjuk szöveget szerkeszteni nem csak Worddel lehet, és a felhasználók kb. 98%-a pusztán azért azt használja, mert másról még nem hallott.)

Ár tekintetében meg olyan 5-10-15 ezer szokott lenni (a szoftverek árát nem számítva).

2023. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Természetesen hivatalos oldalról tölteném le a windowst a pendrive-ra, aztán vennék hozzá kulcsot. Antivírust tudok telepíteni, meg egyebeket, nem egy 80 éves néni szintjén vagyok :D Csak annyi, hogy ne kelljen semmilyen szaki dolgot csinálnom, de ha erről nincs szó, akkor szerintem én is meg tudnám csinálni:)
2023. máj. 10. 18:07
 8/25 anonim ***** válasza:

Jó, hát egyszer azt írod, hogy "teljesen hülye vagy hozzá", utána meg tök mást. ;-)

Ha ennyire érted a dolgot, akkor simán megcsinálhatod magad is. "Szaki" dolgot meg általában akkor kell csinálni, ha valami nincs rendben. Ezt meg előre nem lehet tudni.

2023. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A szaki dolgokhoz teljesen hülye vagyok úgy értettem, de mint átlag ember azért tudok kezelni egy laptopot:) köszi a válaszokat!
2023. máj. 12. 00:36
 10/25 dsass ***** válasza:
Azért érdekes hogy a válaszolók nagyon, mondhatni pár kattintásra lehúzzák a telepitést. Azért azt tegyük hozzá hogy néha igen. De bele lehet olyan gépekbe futni laptopokba ahol rémálom már a bootolás is és a telepités még sehol sincs. Mikor települt és mondjuk pont a hálózati kártyát nem ismeri fel ha nincs másik eszköz akkor ott is akadnak gondok. Aztán még akadnak problémás eszközök is.. de tény hogy 80% pár kattintás. Ha a 20%-ba estünk lehet felmenőket emlegetni de tapasztalatom szerint ez nem segít. Szóval elsőnek nem árt kicsit felkészülni.
2023. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!