Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak én tapasztaltam, hogy a...

Csak én tapasztaltam, hogy a ChatGPT sokszor valótlant állít és nem létező dolgokat hoz fel példának?

Figyelt kérdés

Pl kértem, hogy mondjon pár édessegipart érintő iparpolitikai példát, amiről írhatok a beadandómban, erre olyan példákat írt, amikre ha rákerestem a google-n, az égvilágon semmit sem adott ki rá. Pl a japán kormány által támogatott édességturizmus, ami soha nem is létezett.


És nem tud egyszerűbb számításokat sem megcsinálni, szinte mindig hibás eredményt ad.



2023. máj. 28. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi mesterséges intelligenciák gyakran "hallucinálhatnak":

[link]

mivel bár hatalmas, de nem mindenre kiterjedő adattömegre hagyatkoznak. Ezért nem kell feltétel nélkül megbízni bennük.

2023. máj. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha ilyen témában kell beadandót írnod akkor nem is feltételeztem rólad túl sokat hogy esetleg érted hogy hogyan működik egy GPT modell vagy átlátod a mögöttes matematikát. Nagyjából egyszinten lehetsz azokkal a büfészakot végzett bölcsészekkel akik napi szinten írják a hatásvadász baromságokat anélkül, hogy egy egyenletet meg tudnának oldani, hogy világuralomra tör az AI, elveszi a munkánkat.


Szóval igen, jobb ha ellenődzöd a hitelességét. Egyébként ha mindenképp beadandót akarsz íratni akkor legjobb ha te magad táplálod be neki a forrásokat, például a legújabb GPT 4.0-ás modell béta verziója képes böngészni az internetet (bing alapon) vagy egyszerüen behúzod neki a researchgate vagy google scholar cikket amit átfogalmaz a benne szereplő tények alapján.

2023. máj. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pff... A közgazdaságtan mióta van egy szinten a büfészakos bölcsészettel?! A matematika és ökonometriai ismereteim igenis magas szinten vannak!! Ne merj lenézni!!!!
2023. máj. 28. 02:50
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ne merj lenézni!!!!"


én azért megpróbálnám

2023. máj. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SIDLER22 ***** válasza:
100%

A ChatGPT nem egy számítógép. Nem konkrét számokkal dolgozik. Ha egy hagyományos processzornak kiadod azt a feladatot, hogy számolja ki mennyi 1+1 akkor az a benne lévő tranzisztorokkal pontosan meg fogja tudni mondani.

Egy A.I. model ezzel szemben százalékokkal dolgozik. Nem fog tudni soha pontos és egzakt eredményt mondani. Lát vagy kap valamilyen információt és százalékosan meg tudja adni, hogy mennyi esély van rá, hogy az adatbázisában lévő értékek közül melyik az vagy melyikhez áll legközelebb. Ha egy tesla önvezető rendszer kameráját megnézed akkor ott is bekeretezi, hogy pl vizes az út és kiírja, hogy hány százalékosan tudja ezt biztosra mondani.

Szóval egy A.I. (ugyanúgy mint az ember) tévedhet sajnos, de ugyanakkor ez adja a kreativitását és a tanulékonyságát.

A ChatGPT pedig nem fogja tudni megmondani, hogy egy válasz mennyire lehet jó vagy rosz a saját részéről. Ő ad többféle végeredményt és te eldöntöd melyik a legmegfelelőbb. És pont ezért nincs önbizalomhiánya sem. Valótlan dolgokat is teljes önbizalommal fog mondani.

2023. máj. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:
77%
A beadandót nem bullsit generátorral kéne megcsináltatni...
2023. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon egyszerű kérdésekre is hajlamos fals válaszokat adni. Múltkor a nyelvrokonsággal beszélgettem vele, és azt kértem tőle, sorolja fel a finnugor nyelveket. Elkezdte írni, hogy manysi, hanti, magyar, stb... és a végén, török.
2023. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy nagy nyelvi modell, nem számológép.
2023. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!