Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word dokumentumban a létrehozá...

Word dokumentumban a létrehozás dátumába bele lehet piszkálni utólag?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy egy mezei felhasználó, hanem pl. informatikus meg tudja változtatni?

Bírósági tárgyaláshoz bizonyítékként kellene, hogy egy bizonyos dokumentum már a haláleset előtt íródott - ez tényleg így van -, és nem utólag lett felbohóckodva a laptopra.


2023. máj. 29. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha rámész ott arra, hogy tulajdonságok -> részletek, ott mit ír??

Ha valóban utána íródott, akkor a létrehozás dátuma az ott van. Amit meg jelez a gép az az utolsó módosítás dátuma, ami igaz is lesz, mert akkor lett átmásolva.


De nem tudom mit számít egy .doc, amit bárki bepötyöghetett hónapokkal ezelőtt is akár. Nem bizonyító erejű. Egy kézzelírott levél, vagy egy kinyomtatott szöveg, aláírva, tanúkkal is aláíratva, na az már valami. De egy szöveges állomány sokat nem jelent.

2023. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Majd megnézem a létrehozás dátumát - másik laptopon van - az utolsó módosítás dátuma október 16. (erre emlékszem), és október 19-én meghalt.

Én is attól tartok, hogy nem lesz bizonyító erejű. (Mondjuk van más bizonyíték is, de ez is jó lett volna..)

Köszönöm

2023. máj. 29. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Bele lehet piszkálni. De sok körülményt vizsgálnak. És nem érdemes bizonyítékot hamísitani.
2023. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok hamisítani. Éppenhogy ez lenne az egyik bizonyíték. A nyomorult laptophoz hozzá se nyúlok, nehogy azt szűrjék le belőle, hogy utólag kapirgáltam oda valamit. Viheti a bírósági informatikus és vizsgálhatja.
2023. máj. 29. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha lekapcsolom a gépházban az automatikus idő beállítást. Olyan dátumot állítok be, amit szeretnék.


Dokumentum létrehozásánál ez fog szerepelni. Tulajdonság lapján + adattárolón.

2023. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem.

De - azt feltételezem -, hogy a 85 éves apám erre nem volt képes...

Utólag - ez a kérdés - át lehet írni a létrehozás dátumát?

2023. máj. 29. 21:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Körülményesen de igen. Meg az is megtehető, hogy nyitsz egy új dokumentumot, a régiből átmásolod az egész tartalmat és elmented új néven. És akkor az új dátum lesz látható.
2023. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ha megy a trükközés onnantól hiteltelen az egész. Meg akkor már ott van, hogy bizonyíték hamisítás. Nem kell ez neked.
2023. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De nem akarok trükközni!!! Nekem pont jó az a dátum.

Attól félek, hogy esetleg a bíróságon rám verik, hogy biztosan trükköztem.

Ezért kérdeztem, hogy ez lehetséges? Vagy egy informatikus - mondjuk a bíróság által kirendelt szaki - meg tudja állapítani, hogy abba a doksiba bizony nem lett belepiszkálva?

Van más bizonyítékom is, de ez is jó lenne.


(Na jó. Az örökhagyónak van egy csomó tartozása az egyik örökös felé. Ezt egy wordben "könyvelte" - neki az Excel se ment már -, ennek a doksinak az utolsó frissítése 3 nappal a halála előtt történt. Jó lenne, ha ezt elfogadnák bizonyítéknak. És nem vádolnának meg senkit azzal, hogy valaki szándékosan készítette azt a dokumentumot direkt olyan napra bedátumozva, amikor az örökhagyó még élt.)

És nem én vagyok az örökös, akinek tartozik.

2023. máj. 29. 22:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt majd a bíróság értékeli.
2023. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!