Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassul be a rendszer ha...

Miért lassul be a rendszer ha sok képet/videót nézek? több lenn

Figyelt kérdés

Tehát tényleg sok képről/videóról van szó, 100as nagyságrendben kell érteni, vagy még többet.

Szóval ha sok képet/videót nézegetek, akkor egy idő után belassul ahogy rájuk kattintok, meg a megnyitáskor is apróbb fagyások/lassúságok vannak. Olyan, mintha valami 100 százalékon pörögne, mondjuk megtelne a memória, de nem, mert ellenőriztem feladatkezelővel.

A gépem egyáltalán nem gyenge (rtx3080 8gb, 32gb ram, i7 10700k).



2023. máj. 30. 03:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Két dologra tudok gondolni:

Az egyik az, hogy a rendszer kilapozza a folyamatot, mivel elfogy a rendelkezésre álló ram. Próbáld meg megnézni ezt a feladatkezelő mellett megnyitott képekkel.


A másik, hogy a képeket ugye, a videómemóriába tölti be, bár az a videókártya sok memóriával rendelkezik, mégis elfogyhat benne. (Bár az első amit írtam, sokkal valószínűbb).

2023. máj. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megnéztem feladatkezelővel és érdekes dologra bukkantam: ha megnyitom a képet, semmi extra nincs, processzor kb 22 százalékig megy fel, memória 37 (ez igy is volt megnyitás előtt is), gpu pár százalék, VISZONT ha kilépek a képből, akkor pár másodpercre 100 százalékon van a gpu, aztán visszaesik nullára
2023. máj. 30. 04:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendben, milyen kép néző programot használsz?


Valószínűleg az lesz a problémás, azon kívül a kérdésedben írtad, hogy "Egy idő után". Megeshet, hogy fokozatosan eszi a GPU-t, és ez növekszik felfelé.

2023. máj. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

windows 10-es Fényképek alkalmazást, ami az alap.


Én is erre gondolok, hogy elfogy egy idő után vminek a memóriája, tehát hogy lehet ezt clear-elni/tisztitani/lenullázni? mert ugye egy pc restart után megint jó, tehát lehet ezt vhogy restart nélkül is lenullázni?

2023. máj. 30. 13:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendben, hát először is, meg kell nézned melyik folyamat az, amit a fényképnézegetéshez használsz, utána egy feladatkezelő programban, szüneteltetni tudod, ami úgy működik, hogy ha minden igaz, a videó memória betöltve marad, de a videókártya használat csökkenni fog.


Két megoldást tudok mondani ezen kívül, mivel a folyamat szüneteltetése (Suspend) Nálam például, lassulást okoz, néhány ok miatt.


Szóval, egyik megoldás, használj valami mást a képek nézegetéséhez. Például, egy elkülönített böngészőt, amiben még a Hardware gyorsítást is kikapcsolhatod. A képeket pedig megfogja jegyezni, ha beállítod, hogy az utolsó munkamenet folytatása, vagy, a lapok visszatöltése induláskor.


A másik megoldás, pedig ugyanez, csak nem böngésző formájában. Válassz egy másik képnézegető alkalmazást.


Amit ezelőtt írtam, arra némi kiegészítés: Én Windows 7-en vagyok. A dllhost.exe az, ami a képeket betölti, természetesen videó memóriát is használ. Most vettem észre viszont ezt:


[link]


Commit Memory, a GPU-nál, ez a program, a Process Hacker pedig. A lényeg az, hogy van még egy Commit Memory, ami a lapozófájlt jelzi. Tehát, ha minden igaz, a GPU memória is ki lesz lapozva, mivel, nálam 6 kép van nyitva tegnap óta, amikor megnyitottam őket, 224Mb GPU memóriát használt, most mikor megnéztem, megnyitottam belőle egy képet, az pedig betöltődött a videómemóriába. Szóval, neked is ez lehet a megoldás, a folyamat leszüneteltetése, feltéve, ha a minimalizálás a tálcára nem úgy működne.

2023. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!